Paulina Chylewska i Tomasz Wolny zapraszają na Wielką Galę Integracji!
21. Wielką Galę Integracji wraz z prezesem Piotrem Pawłowskim poprowadzi dwoje znanych prezenterów telewizyjnych: Paulina Chylewska i Tomasz Wolny. Obydwoje już teraz zapraszają na to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które odbędzie się 19 listopada br.
- Z całego serca zapraszamy wszystkich, bo chcielibyśmy tym spotkaniem i tą Galą przełamać wszelkie bariery. W tym miejscu i w tym czasie przełamiemy tę barierę największą, międzyludzką – mówi Tomasz Wolny.
- Słowo „Integracja” będzie tego dnia odmieniane przez wszystkie przypadki, ale ta integracja ma być realna. Czyli – przyjeżdżamy, spotykamy się, rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia, a potem przekładamy to na codzienną pracę. A przy okazji, biorąc pod uwagę, że będzie zespół Feel, świetnie się bawimy – dodaje Paulina Chylewska.
Sens dziennikarstwa
Paulinę Chylewską, dziennikarkę i prezenterkę telewizyjna, związaną z Telewizją Polską, prowadzącą m.in. serwisy sportowe, stali Czytelnicy na pewno kojarzą z zeszłorocznej Gali Konkursu „Człowiek bez barier”. Drugi z prowadzących, Tomasz Wolny, prowadzi m.in. „Panoramę” i „Pytanie na śniadanie”. Przyznaje, że w swojej karierze dziennikarskiej niejednokrotnie zajmował się tematyką niepełnosprawności.
- Dla mnie spotkanie ze światem niepełnosprawności to sens całej mojej pracy dziennikarskiej – podkreśla Tomasz Wolny. – Od swoich początków, czyli pracy reporterskiej „w terenie”, były i są to tematy, które chcę podejmować i w które warto się zaangażować
Podkreśla, że tematykę niepełnosprawności podejmował bardzo często i jest z nią silnie emocjonalnie związany. Choćby dlatego, że angażując się w sprawy osób z niepełnosprawnością dziennikarz może zmieniać świat na lepsze.
- To daje największy sens tej pracy – zaznacza Tomasz Wolny. – Jeżeli okazuje się, że coś, co do tej pory się kompletnie nie udawało, np. usunięcie skądś trzech stopni czy zapewnienie pomocy osobom z niepełnosprawnością, jednak jest możliwe. Nagle, gdy zapala się mała czerwona lampka kamery, a za tą lampką pojawiają się ludzie, którym też zależy, którzy oddają całe serce tej sprawie, okazuje się, że ci sami ludzie, którzy przez lata mówili „nie da się”, nagle mówią „uda się”
Dziennikarz przywołuje przykład dworca kolejowego w Poznaniu, którego przebudowa nie uwzględniała np. potrzeb osób poruszających się na wózkach.
- Wtedy ja, razem ze środowiskiem poznaniaków z niepełnosprawnością ruchową, przypuściliśmy taki serdeczny, ale bezwzględny medialny atak na to, co tam się działo. I udało nam się – wspomina dziennikarz.
Bilety na tegoroczną Wielką Galę Integracji rozeszły się bardzo szybko. Jednak osoby, które nie zdążyły ich zamówić, zapraszamy na transmisję na żywo na naszym portalu. Zaczynamy 19 listopada 2016 r. o godz. 17:00! Bądźcie z nami!
Honorowy Patronat
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy
Partnerzy instytucjonalni
Projekt współfinansowany ze środków PFRON i miasta stołecznego Warszawy
Partnerzy strategiczni
Partnerzy
Partner technologiczny
Współpraca
Patronat medialny
Organizator
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Wiceszefowa MFiPR: 300 nowych inwestycji dla osób z niepełnosprawnościami w woj. śląskim
- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rusza z kampanią „PROszę o poMOC”
- Inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Podanie ma znaczenie”
- Karta parkingowa. Czy przysługuje tylko kierowcom z niepełnosprawnością?
- Paralimpijczycy wspierają WOŚP! Teraz i Ty możesz zdobyć złoty medal igrzysk w Paryżu!
Dodaj komentarz