Chorzów: „Jezioro Łabędzie?” w wykonaniu osób niewidomych
Jazdaa Polska – Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Chorzowie zapraszają na spektakl „Jezioro Łabędzie?”, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 11 na Małej Scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Bilety są w cenie 15 zł, a dla grup powyżej 5 osób po 10 zł – rezerwacja pod numerem: 881 523 113.
„Jezioro łabędzie?” to spektakl teatru tańca bazujący na słynnym balecie „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu osób niewidzących i o alternatywnej motoryce, który miał swoją premierę już 17 czerwca na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie.
- „Jezioro łabędzie” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych baletów na świecie – mówi reżyser spektaklu, Tobiasz Sebastian Berg. – Taniec, którego nigdy nie widzieli i nigdy nie zobaczą podopieczni chorzowskich warsztatów terapii zajęciowych. Niewidomi i niepełnosprawni aktorzy-tancerze naszego spektaklu nigdy nie zatańczą klasycznego materiału, choćby nawet chcieli, bo nie pozwala im na to ich ciało, brak wzroku i niepełnosprawność. Przez kilka miesięcy pracowali nad indywidualnym sposobem cielesnej interpretacji ruchu z oryginalnego, baletowego „Jeziora łabędziego”. Podczas spektaklu zabiorą nas w swój świat uczuć i niedomagań, swojego stosunku do ruchowości i pojęcia pełnosprawności oraz ich podejście w interpretacji estetycznego arcydzieła – dodał reżyser.
Spektakl będący owocem kilkumiesięcznych warsztatów twórczych prowadzonych przez profesjonalnych tancerzy Fundacji Jazdaa Polska! ma na celu konfrontacje dwóch światów – naszego spojrzenia na piękno oraz jego odczuwanie przez osoby niewidome. Jak bardzo różnią się od siebie te dwa światy?
reżyseria / choregorafia: Tobiasz Sebastian Berg
dramaturgia: Tomasz Jękot
choregorafia /warsztaty / asystenci: Amanda Barnaś, Justyna Masłowska, Ewelina Ściana, Paweł Zaufal
muzyka: Aśka Grochulska , Tomasz Wyszomirski
produkcja: Aleksandra Gajewska, Anna Gamrot, Filip Pawlak Jazdaa Polska! Fundacja na rzecz młodych twórców
Spektakl powstaje dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Urzędu Miasta Chorzów.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz