Warszawa: Teatr Studio zaprasza na spektakl z napisami i audiodeskrypcją
Spektakl „Szkarłatny płatek i biały” odbędzie się 11 stycznia 2017 o godz. 18:00. Na pół godziny przed wydarzeniem przewidziane są warsztaty sensoryczne, które ułatwią widzom z niepełnosprawnościami odbiór przedstawienia, jak również umożliwią im doświadczenie teatru w oryginalny sposób.
„Szkarłatny płatek i biały”
Bohaterem Szkarłatnego płatka Michela Fabera jest XIX wiek, przedsionek nowoczesności, w którym tematy takie jak prawa kobiet, religia i nauka, stosunek do seksualności czy modele kobiecości i męskości są definiowane na nowo — powoli wyłania się z nich nasz współczesny świat. Dziewiętnastowieczny Londyn Fabera raz wydaje nam się bezpiecznym przez swój dystans historycznym światem, żeby po chwili okazać się gorzką karykaturą naszej współczesności.
Pięć postaci, których losy śledzi nasz spektakl, reprezentuje dylematy czasów przełomu: przemysłowiec rozdarty pomiędzy młodzieńczymi ideałami a kapitalistycznym światem; niedoszły pastor zmagający się z potrzebami ciała; głęboko wierząca działaczka społeczna, którą brak poszanowania konwenansów skazuje na wykluczenie; eteryczna i niewinna dama, skazana na bycie kochanką z krwi i kości, żoną i matką; wreszcie prostytutka, która pokonuje kolejne szczeble drabiny społecznej i przekonuje się, że wyższy status wcale nie oznacza większej wolności.
To właśnie pragnienie wolności, szeroko rozumianej emancypacji, wydaje się być wspólnym mianownikiem dla dążeń bohaterów Szkarłatnego płatka, którzy wypatrują nadchodzącego XX wieku z nadzieją, ale i z lękiem. Czy rzeczywiście nowoczesność przyniosła nam wolność i spełnienie? I czy faktycznie już nadeszła?
Uwaga! Spektakl dla widzów dorosłych.
Rezerwacje
Bilety na spektakl „Szkarłatny płatek i biały” są w cenie 30 zł, można je nabyć w kasie teatru na hasło: audiodeskrypcja. Rezerwacje na maila: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl
Regularnie – raz w miesiącu – STUDIO teatrgaleria zaprasza na spektakle z audiodeskrypcją i napisami, dedykowane widzom z niepełnosprawnościami.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz