„Seks na receptę”. Czy państwo powinno finansować usługi seksterapeutek i seksterapeutów?
Niemiecka partia Zielonych domaga się finansowania wsparcia przez państwo życia seksualnego osób z niepełnosprawnością oraz ciężko chorych. Według polityków, doradztwem i dofinansowaniem usług seksualnych mogą zająć się gminy.
Pomysłodawcy zainspirowali się przykładem Holendrów. Tam ubezpieczenie społeczne pokrywa doradztwo i usługi seksterapeutek i seksterapeutów, po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego, że dana osoba nie może w inny sposób zaspokoić swoich potrzeb seksualnych ani za nie zapłacić.
Prostytucja na receptę? Zły pomysł
Na razie w Niemczech coraz częściej prostytutki oferują swoje usługi w domach opieki społecznej. Propozycja partii Zielonych nie znajduje jednak zrozumienia ani po stronie rządowej, ani po stronie organizacji zajmujących się osobami z niepełnosprawnością. Argumentem niemieckiego resortu zdrowia jest to, że usługi seksualne nie są częścią opieki podstawowej nad chorymi, a składki społeczeństwa powinny iść na leczenie chorób.
Według rzecznika socjaldemokratów ds. zdrowia, Karla Lauterbacha, „prostytucja na receptę” jest złym pomysłem. Uważa, że chodzi bardziej o uznanie prawa do seksualności osób z niepełnosprawnością, które wymagają opieki i żyją w domach pomocy społecznej oraz o zapewnienie im intymności.
Wizyty prostytutek nie są zabronione
- Sądzę, że nie jest sprawą państwa, aby tę kwestę regulować i finansować – powiedział z kolei przewodniczący zarządu Fundacji „Bethel” Michael Conty.
Organizacja ta prowadzi w Niemczech liczne zakłady opiekuńcze dla osób z niepełnosprawnością. Zauważył on także, że wizyty prostytutek w niemieckich ośrodkach dla osób z niepełnosprawnością nie są zabronione.
Komentarze
-
to nie tak
05.04.2020, 19:29Jak słyszę takich lewaków, którzy chcą sprowadzić człowieka do natury zwierzęcia, to budzi to we mnie obrzydzenie. Bo człowiek to nie zwierzę, które ma tylko instynkt. Człowiek ma rozum, którego powinien często używać, i moralność. I to jest ta różnica. Jak ktoś już tego nie odróżnia to, przykro mi, źle z nim.odpowiedz na komentarz -
pozytywnie było
16.01.2017, 09:27jestem zaodpowiedz na komentarz -
W takim cywilizowanym kraju, szeroko rozwijającym się w ostatnim czasie seks na receptę nie przejdzie. Mam tu na myśli Polskę. Och baaardzo mnie to ciekawi jakby na taką propozycję zareagował nasz obecny rząd. Niewiarygodne. W Polsce może się niedługo okazać, że sam seks, stanie się śmiertelnym grzechem!odpowiedz na komentarz
-
Jeśli ktoś chce się płatnie bzyka, to niech to robi prywatnie.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz