Bezpłatne szkolenia dla obecnych i przyszłych firm
Jak zdobyć środki na założenie własnej firmy? Jak wyglądają formalności? Jak się rozliczać? Jak pozyskać środki na rozwój firmy? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi, podczas warsztatów organizowanych przez miasto w ciągu najbliższego miesiąca.
W Centrum Przedsiębiorczości Smolna (ul. Smolna 4) cyklicznie organizowane są wykłady i szkolenia prowadzone przez ZUS, Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Urząd Patentowy, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych czy Krajową Izbę Gospodarczą. Przedsiębiorcy i osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą mogą zupełnie za darmo otrzymać wsparcie merytoryczne.
Harmonogram na luty:
- środa, 15 lutego, godz. 9.00-13.00 Jak zacząć… środki na start.
- wtorek, 21 lutego, godz. 10.00-12.00 Pomysł na biznes, czyli od teorii do praktyki prowadzenia działalności gospodarczej.
- środa, 22 lutego, godz. 12.00-15.00 Zasady rozliczania składek należnych na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, fundusz pracy i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Formy pomocy udzielanej przez ZUS w przypadku trudności w opłacaniu składek.
- wtorek, 28 lutego, godz. 9.00-12.00 Jak pozyskać środki na rozwój firmy i zatrudnienia.
Chęć udziału można zgłaszać na adres: centrum.przedsiebiorczosci@um.warszawa.pl. Więcej informacji na stronie.
Cykliczne wykłady i szkolenia, jakie odbywają się w Centrum, są jednym z instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Początkujący przedsiębiorcy mogą tu skorzystać przede wszystkim ze wsparcia infrastrukturalnego – wynająć biurko lub pokój po preferencyjnych stawkach, skorzystać z darmowych sal szkoleniowych czy otrzymać pomoc w rejestracji działalności gospodarczej. Od października 2016 r. działa również Centrum Kreatywności Targowa, zlokalizowane na warszawskiej Pradze. Inkubator przedsiębiorczości przy ul. Targowej 56, dedykowany jest startupom sektora kreatywnego. Już niedługo wprowadzą się tutaj pierwsze firmy, które wystartowały w konkursie na najem pracowni.
Sami zobaczcie, jak zmieniła się Warszawa
Partnerska współpraca z różnymi środowiskami oraz aktywne działania wspierające przedsiębiorczość stanowią podstawę rozwoju gospodarczego Warszawy. W ciągu ostatnich 10 lat stworzono wiele projektów partnerskich krajowych i międzynarodowych. Zbudowano na Powiślu Centrum Przedsiębiorczości Smolna, a na Pradze-Północ – Centrum Kreatywności Targowa, których głównym zadaniem jest wspieranie i promowanie warszawskich przedsiębiorców.
Dowiedz się więcej: samizobaczcie.pl
Komentarze
-
ŁÓdź
08.02.2017, 08:37A co z innymi miastami, nie tylko w Warszawie mieszkają osoby niepełnosprawneodpowiedz na komentarz
Dodaj komentarz