Wygraj książkę „Niedoskonały – niezwyciężony!”
„Niedoskonały – niezwyciężony! Mój syn Nick Vujicic” to szczera opowieść Borisa Vujicica o tym, jak nieprzygotowani, załamani rodzice zmagają się z żalem, strachem i kryzysem wiary po przyjściu Nicka na świat. A potem całymi latami uparcie dążą do tego, by wychować spełnionego, szczęśliwego, „idealnie nieidealnego” syna. Opowiadając o losach swojej rodziny, Boris Vujicic dzieli się jednocześnie praktycznymi radami adresowanymi do wszystkich rodziców – nie tylko tych, którzy stają w obliczu wyzwań związanych z wychowaniem dzieci z niepełnosprawnością.
Kiedy Nick Vujicic przyszedł na świat, jego rodzice przeżyli ciężkie chwile. Okazało się, że ich dziecko cierpi na fokomelię – nie ma wykształconych kończyn. Boris i Duszka Vujicicowie obawiali się, że Nick nigdy nie będzie dostatecznie sprawny, by podnieść się z łóżka, nie mówiąc już o skończeniu studiów, zarabianiu na swoje utrzymanie czy założeniu własnej rodziny. Zastanawiali się, jak kochający Bóg mógł dopuścić do takiego nieszczęścia.
Miłość rodziców
Boris Vujicic opowiada w tej książce o długiej drodze, jaką przeszedł wspólnie z rodziną, w miarę jak Nick poznawał – i przezwyciężał – swoją niepełnosprawność, a wraz z nią szykany, rozpacz i chęć odebrania sobie życia.
„Nick, nie masz rąk i nóg, ale nie pozwól, żeby to dyktowało ci, co możesz, a czego nie” – to zasada, którą Boris Vujicic wpoił swojemu synowi, Nickowi, który dzięki wsparciu rodziców przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Zaczął występować na całym świecie jako mówca motywacyjny, napisał kilka bestsellerów i założył organizację charytatywną Life Without Limbs. A dziś sam jest odpowiedzialnym i kochającym mężem i ojcem.
Głos rekomendacji
Joni Eareckson Tada, założycielka i prezes organizacji Joni and Friends International Disability Center o książce:
„Wszyscy mają świadomość, że Nick Vujicic jest wyjątkowym człowiekiem. Mało kto jednak zna osobę, która, aby ukształtować jego charakter, zainwestowała najwięcej. Ta książka odsłoni przed wami serce ojca rozkochanego w synu, który okazał się nie do końca taki, jaki miał być. Gorąco polecam ten poradnik każdemu, kto ma jakiekolwiek pytania związane z wychowaniem dziecka niepełnosprawnego fizycznie lub intelektualnie. Powiem więcej: poruszające przesłanie tej książki będzie błogosławieństwem dla wszystkich rodziców, którzy pragną okazywać swoim dzieciom bezinteresowną miłość. Przeczytajcie koniecznie!”.
BORIS VUJICIC – jest ojcem Nicka Vujicica – słynnego mówcy motywacyjnego i autora międzynarodowych bestsellerów. Pełni funkcję dyrektora finansowego w założonej przez Nicka organizacji Attitude is Altitude. Urodził się w Jugosławii, skąd wyemigrował razem z rodziną do Australii. Boris i jego żona Duszka wspólnie angażują się w działalność charytatywną i duszpasterską. Aktualnie mieszkają w Los Angeles.
Konkurs! Wygraj książkę „Niedoskonały – niezwyciężony!”
Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników sześć egzemplarzy książki „Niedoskonały – niezwyciężony!”, autorstwa Borisa Vujicica, ufundowane przez Wydawnictwo Aetos Media Sp. z o.o. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:
- Za co najbardziej jesteś wdzięczna/y swoim rodzicom/opiekunom?
- Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.
Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 14 marca 2017 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką „Niedoskonały – niezwyciężony!”.
Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.
Zwycięzcami konkursu zostali:
- Weronika M., Poznań
- Agata A., Piła
- Magdalena W., Goleniów
- Joanna S., Zgorzelec
- Marcin S., Białystok
- Marcin W., Kraków
Gratulujemy!
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Komentarz