Kraków pomoże rodzinom z dzieckiem z niesprawnością
Zniżki i ulgi – takie uprawnienia zakłada Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, czyli nowy program Miasta Kraków pn. Kraków dla rodziny „N”, skierowany do rodzin z min. jednym dzieckiem z niepełnosprawnością. 31 maja radni zapoznają się z projektem uchwały Prezydenta Miasta Krakowa – informuje portal krakow.pl.
Kraków dla rodziny „N” to program powstały, dzięki postulatom Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Osób Niepełnosprawnych, organizacji pozarządowych oraz Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, którzy apelowali o włączenie rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością w system wsparcia, po tym, gdy okazało się, że nie obejmuje ich krakowski program na rzecz rodzin wielodzietych - Krakowska Karta Rodzinna 3+.
Wsparcie 7,5 tys. dzieci
Nowy program zakłada wydawanie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, która będzie zintegrowana z Krakowską Kartą Miejską. Uprawnionymi beneficjentami programu będą rodziny z dzieckiem lub z dziećmi z niepełnosprawnością z Gminy Miejskiej Kraków. Planuje się, że Kraków dla rodziny „N” obejmie wsparciem ok. 5,5 tys. rodzin, w tym prawie 7,5 tys. dzieci z niepełnosprawnością, a także ok. 3 tys. dzieci sprawnych, których rodzeństwo jest z niepełnosprawnością.
W czwartym kwartale 2017 roku będą wydawane karty dla beneficjentów programu, realizowanego przez Wydział Spraw Społecznych – Referat ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych. Na jego wdrożenie planuje się ok. 300 tys. zł.
Uprawnienie do korzystania z Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem otrzymają 50-procentowe zniżki na biletu wstępu do m.in. miejskich instytucji kultury oraz ulgi w komunikacji miejskiej
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz