Sztuka na kółkach
Czy można połączyć malarstwo, rzeźbę, ceramikę z motoryzacją i niepełnosprawnością? Okazuje się, że tak. W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie odbył się wernisaż wystawy po tytułem "Spotkania".
Na wystawie zaprezentowano prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, obrazy nagrodzone w ramach programu Nikifory, realizowanego przez Fundację Wspólna Droga, oraz dzieła studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych.
- Nie przypadkiem tytuł wystawy to "Spotkania". Część prezentowanych prac jest efektem spotkania studentów ASP i osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej z Głogowej. A sztuka jest takim spotkaniem, gdzie zacierają się różnice między sprawnością a niepełnosprawnością - powiedziała dr Ewa Muszyńska, kurator wystawy ze strony ASP.
Prace zaprezentowano w laboratorium badawczym Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, przy ul. Jagiellońskiej 55 w Warszawie.
- Zostaliśmy zaproszeni przez PIMOT i okazało się, że ta ścisła dziedzina jaką jest motoryzacja, pięknie wpisała się w naszą wystawę. Laboratorium badawcze sprawdziło się jako świetna przestrzeń do wystawiania sztuki - dodała Ewa Muszyńska.
Przemysłowy Instytut Motoryzacji działa także na rzecz osób z niepełnosprawnością, m.in. prowadzi prace naukowo-badawcze w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów, zajmuje się dostosowywaniem aut do potrzeb osób z niepełnosprawnością, prowadzi kursy nauki jazdy dla takich osób, a w planach ma poszerzenie oferty usług dla tej grupy.
Ponieważ wystawa znajduje się w miejscu, gdzie na co dzień trwają prace laboratorium badawczego, można ją obejrzeć jeszcze tylko dziś.
Osoby zainteresowane nauką jazdy lub innymi tematami związanymi z motoryzacją osób z niepełnosprawnością mogą szukać informacji na stronie internetowej www.pimot.org.pl lub pod numerem telefonu: 0512 378 243.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz