Na obiedzie w Google
Wystartowała IV Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters. Na zwycięzców czekają nagrody, m.in. wycieczka do Szwajcarii oraz netbooki. Organizator - Telefonia Dialog - po raz pierwszy zaprasza do uczestnictwa w konkursie osoby z niepełnosprawnością.
– Taka formuła konkursu DialNet Masters, w którym nie tworzy się odrębnych kategorii olimpiady dla osób z niepełnosprawnością, ale integruje się je ze środowiskiem, zapraszając do udziału na równych zasadach z osobami pełnosprawnymi jest wyrazem zrozumienia idei integracji, a co za tym idzie - właściwego odczytywania potrzeb i oczekiwań osób z niepełnosprawnością – mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. – Elementem łączącym wszystkich uczestników olimpiady jest inteligencja, sprawności intelektualne, czyli sprawny umysł. W turnieju DialNet Masters liczy się tylko jedna sprawność – sprawność informatyczna.
Uczestnicy olimpiady powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. W turnieju mogą wziąć udział drużyny w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Każdy z zespołów składa się z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) oraz nauczyciela prowadzącego. Do DialNet Masters może zostać zgłoszonych od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości.
Po przejściu eliminacji wewnątrzszkolnych drużyny rejestrują się on-line na portalu www.dialnetmasters.pl. Zapisy przyjmowane są do 22 stycznia 2010 r. Od 1 do 19 marca trwać będą dwa etapy testów on-line: zespoły uczniów odpowiadać będą na pytania i testy przygotowywane przez ekspertów merytorycznie wspierających olimpiadę.
Jednym z motywów tegorocznej edycji olimpiady będzie Passive
Optical Network (PON), czyli pasywna sieć optyczna.
Nowością IV edycji DialNet Masters są także – planowane na kwiecień
i maj – zespołowe szkolenia komputerowe dla osób starszych "Surfuj
z Seniorem". Za przeprowadzone i udokumentowane szkolenie drużyny
będą otrzymywać dodatkowe punkty i tym samym zwiększać szansę
zwycięstwa.
Po kwietniowych półfinałach, które odbędą się w siedmiu miastach Polski, decydującym etapem olimpiady będzie Wielki Finał we Wrocławiu (czerwiec 2010 r.). Dla drużyn, które zajmą trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach, organizatorzy przygotowali nagrody: netbooki, indeksy i vouchery na szkolenia, półroczną prenumeratę magazynu "Chip", nagrody dla szkół i zaświadczenia uczestnictwa w olimpiadzie.
Mistrzowie Internetu 2010, czyli Wielka Dziesiątka (laureaci I miejsca w obu kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej) w nagrodę będą zwiedzać atrakcyjne miejsca w Szwajcarii, m.in. zobaczą siedzibę CERN-u oraz Google'a, a także porozmawiają z pracującymi tam inżynierami i zjedzą lunch w firmowej stołówce Google'a.
Merytorycznie Olimpiadę wspierają Politechnika Wrocławska, Program CISCO Networking Academy, Google i Polski Uniwersytet Wirtualny. Organizatorem DialNet Masters jest Telefonia Dialog, a patronatem honorowym wydarzenie objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nagrody rzeczowe ufundowali: sieć salonów iSpot Apple Premium Reseller i Vobis.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz