Żyjesz muzyką? Zapisz się na warsztaty Santander Orchestra!
Do 15 września br. trwają zapisy na Akademię Santander Orchestra. Młodzi muzycy, którzy zakwalifikują się do projektu, wezmą udział nie tylko w warsztatach masterclass, prowadzonych przez wybitnych muzyków orkiestrowych, ale także w wykładach dotyczących takich zagadnień jak prawo autorskie czy social media. Zajęcia potrwają do grudnia br. i będą odbywać się w dostosowanym dla osób z niepełnosprawnością Centrum Relacyjnym Banku Zachodniego WBK.
Tworząc projekt Santander Orchestra, spojrzeliśmy na problem dostępu do muzyki przez pryzmat wschodzących talentów. Młodzi muzycy muszą przejść naprawdę trudną drogę, aby odnieść sukces i to właśnie na nich chcieliśmy się skupić – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Banku Zachodniego WBK. – Zależy nam, aby dzięki Akademii z powodzeniem rozwinęli swój talent, a w przyszłości odnosili sukcesy artystyczne i zawodowe. Dlatego stawiamy na edukację praktyczną i teoretyczną, wykraczającą poza samą muzykę.
Teoria i praktyka kształtowania artysty
W poprzednich latach, projekt Santander Orchestra skupiał się głównie na przygotowaniu młodych muzyków do gry w orkiestrze symfonicznej, szczególnie podczas tras koncertowych. Tegoroczna edycja jest kierowana do szerszego grona odbiorców. Seria wykładów i warsztatów ma na celu przybliżenie młodym muzykom tych zagadnień, które są kluczowe dla powodzenia na polu artystycznym, ale i zawodowym. Uczestnicy będą zatem mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności praktycznych w dziedzinie muzyki, jak również rozszerzenia edukacji o aspekty istotne z punktu widzenia prowadzenia i rozwoju ich kariery, często pomijane w toku tradycyjnego kształcenia artystycznego.
Podstawową częścią będą warsztaty masterclass, czyli seria lekcji indywidualnych prowadzonych przez wybitnych muzyków, w tym Jana Stanienda (skrzypce), Katarzynę Budnik-Gałązkę (altówka), Aleksandrę Rojek (obój), Arkadiusza Adamskiego (klarnet), Adama Krzeszowieca (wiolonczela), Andrzeja Krzyżanowskiego (flet), Krzysztofa Bednarczyka (trąbka), Tomasza Bińkowskiego (waltornia), Artura Kasperka (fagot) oraz Zdzisława Stolarczyka (puzon/tuba). Uzupełnieniem będzie seria wykładów teoretycznych, prowadzonych przez ekspertów w swoich dziedzinach, z zakresu prawa autorskiego, social media i public relations.
Zapisy online na warsztaty
W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 28 lat, które są studentami lub absolwentami uczelni muzycznej i mają specjalizację na jeden z instrumentów: skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, flet/piccolo, obój, klarnet, klarnet/klarnet basowy, fagot, fagot/kontrafagot, waltornia, trąbka, puzon, tuba, instrumenty perkusyjne.
Uczestnictwo w wybranych zajęciach wiąże się z opłatą w wysokości 30 zł. Pierwszy wykład odbędzie się 30 września br., natomiast pierwszy warsztat masterclass – 21 października br.
Projekt Santander Orchestra realizowany jest przez Bank Zachodni WBK i Fundację Młodych Talentów MyWay wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz