Cztery medale Polaków podczas międzynarodowych regat 12 Gavirate International Para-Rowing
W zakończonych 13 maja we włoskim Gavirate regatach dwukrotnie na podium stanęli Jolanta Majka i Michał Gadowski. W sobotę zdobyli srebrne medale, w niedzielę dwa brązy.
Głównym celem czteroosobowej reprezentacji (oprócz Majki i Gadowskiego startowali również Jarosław Kailing i Leszek Niewiarowski) było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000m. Paraolimpijska dwójka z Rio Majka/Gadowski PR2Mix2x we Włoszech wystartowała w nowej kategorii PR2 na jedynkach.
- PR2 to nowa kategoria – tłumaczy trener reprezentacji Tomasz Kaźmierczak. – Jolanta Majka i Michał Gadowski po raz pierwszy startują na jedynkach. PR2 prawdopodobnie będzie kategorią paraolimpijską po igrzyskach w Tokio w 2020 r. – dodał.
Czwarte miejsce
Fakt, że dla obojga nowa kategoria była szczęśliwa może tylko cieszyć, zwłaszcza, że rywalizacja stała na wysokim poziomie. Włoskie regaty zgromadziły blisko 170 zawodników z 30 państw (m.in. Francja, Uganda, Austria, Ukraina, Holandia, Kanada). Regaty w Gavirate cieszą się popularnością, a Polacy wzięli w nich udział już po raz 11.
Dobry występ zaliczył też trzeci z czwórki naszych zawodników Jarosław Kailing (PR1M1x), który podczas niedzielnych finałów zajął pechowe 4 miejsce i otarł się o podium.
Międzynarodowe 12 regaty Gavirate International Para-Rowing zorganizowane były na sposób dwóch oddzielnych regat. Pierwsze trwały od piątku do soboty rano, drugie od sobotniego popołudnia do niedzieli.
Wyniki sobotnich finałów:
PR2W1x Jolanta Majka srebrny medal czas 10:21,30
PR2M1x Michał Gadowski srebrny medal czas 9:13,30
PR1M1x Jarosław Kailing 1 miejsce w finale B czas 10:39,08
PR1M1x Leszek Niewiarowski 8 miejsce w finale B czas 12:23,07
Wyniki niedzielnych finałów:
PR2W1x Jolanta Majka brązowy medal
PR2M1x Michał Gadowski brązowy medal
PR1M1x Jarosław Kailing 4 miejsce w finale A
PR1M1x Leszek Niewiarowski 6 miejsce w finale B
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz