„Robi się tyle, ile się da” – Prezydent o działaniach rządu ws. osób z niepełnosprawnością
- Nie mam żadnych wątpliwości, że dobra wola jest – tak o działaniach rządu dot. pomocy osobom z niepełnosprawnością mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, rozmawiał w tej sprawie z minister rodziny Elżbietą Rafalską i z premierem Mateuszem Morawieckim. „I robi się tyle ile się da” – zapewnił.
Prezydent Andrzej Duda został zapytany w sobotę, 19 maja, w „Telewizji Trwam” o ostatnie działania rządu dotyczące pomocy osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom.
- Nie mam żadnych wątpliwości, że dobra wola jest – ocenił Duda. – Tak dużej pomocy, jaka już w tej chwili została dana przez obecny rząd do tej pory nie było – podkreślił. – To jest rzeczywiście bardzo poważna zmiana i to jest zmiana dla wszystkich. To jest istotne, że ona nie dotyczy jakiejś jednej wybranej grupy – zaznaczył prezydent. – Czy ta pomoc jest wystarczająca? To zawsze można powiedzieć, że jest niewystarczająca. Ale to jest też tak, że możliwości państwa są takie, jakie są. Jestem przekonany, że w miarę, jak one się będą zwiększały to będzie się zwiększała także i skala tego wsparcia. Tylko trzeba zrozumieć, że nie wszystko da się zrobić od razu. Pani minister Elżbieta Rafalska wykazała się naprawdę dużym poczuciem odpowiedzialności i wiele włożyła w to, żeby tę pomoc w jak największym stopniu zapewnić i wiem na pewno, że będzie nad tym czuwała nadal. Ale w tej chwili możliwe jest tyle ile jest możliwe – stwierdził prezydent.
Przyznał także, że rozmawiał na ten temat minister Rafalską, a także z premierem Mateuszem Morawieckim.
- I robi się tyle ile się da – zapewnił prezydent.
Jak mówił, „jest bardzo wiele grup oczekujących wsparcia”, ale - jak podkreślił - „nie wszystkie żądania da się zrealizować”.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Komentarz