Rugby: Japończycy mistrzami świata, Polska na dziewiątym miejscu
Reprezentacja Polski w rugby na wózkach zajęła dziewiątą lokatę podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w australijskim Sydney. Biało-czerwoni w ostatnich dwóch meczach turnieju pokonali zespoły Irlandii i Kolumbii. Złotymi medalistami zostali Japończycy, którzy zwyciężyli po emocjonującym meczu z gospodarzami 62:61.
Po zajęciu piątej lokaty w grupie, naszych rugbistów czekała walka o miejsca 9-12. Podopieczni Janusza Kozaka spotkali się najpierw z debiutującą na Mistrzostwach Świata Irlandią. Obie ekipy spotkały się na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy, gdzie w fazie grupowej Polacy triumfowali 50:42. Wówczas nasi zawodnicy uplasowali się na piątej lokacie, a Irlandia na siódmej. W Sydney stało się ponownie – biało-czerwoni wygrali, tym razem 49:44, i to oni mogli zawalczyć o miejsce dziewiąte w turnieju.
Przeciwnikiem okazała się dobrze znana polskim rugbistom Kolumbia. Zespół z Ameryki Południowej pokonał 61:59 Nową Zelandię i okazało się, że ponownie Polacy zagrają z tą drużyną. Nasi zawodnicy zrewanżowali się za porażkę w fazie grupowej, która przekreśliła szanse na lepszą lokatę, pokonując Kolumbię 44:39. A ostatecznie kończąc zawody na dziewiątej lokacie.
Mistrzami świata zostali Japończycy, którzy pokonali broniących tytułu Australijczyków 62:61. Podium uzupełnili Amerykanie – medaliści Igrzysk Paraolimpijskich i MŚ, którzy wygrali z mistrzami Europy, Brytyjczykami 47:36. Piąte miejsce zgarnęła Francja, okazując się lepszymi od Kanadyjczyków 52:51. Siódmą pozycję zajęła Dania, po zwycięstwie nad Szwedami 51:48.
Mecz mistrzów świata – Japonii z wicemistrzem Australią
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz