Trzeba mieć odwagę
Kiedy przypomnę sobie pierwszy list wysłany z „Integracji” i otrzymaną na niego odpowiedź, dotyczącą wsparcia finansowego naszych działań i pomysłów wydawniczych (1995 r.), to gdybym na poważnie wziął do serca wszystko to, co było w nim napisane, z całą pewnością nie doczekalibyśmy jubileuszowego 150. numeru magazynu.
W tamtym czasie 8-stronicowa jeszcze czarno-biała gazetka z podtytułem: „Pismo dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin, przyjaciół, a także dla tych, którzy jeszcze niedostatecznie zrozumieli, na czym polega niepełnosprawność” – w oczach wielu nie zapowiadała się na poważną gazetę, w jakikolwiek sposób rokującą na przyszłość.
Od tamtego czasu mamy na koncie 150 numerów. I m.in. z tej okazji uchylamy rąbka redakcyjnej kuchni, a ponadto zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym z okładką „Integracji”.
Sytuacja związana z początkiem „Integracji” pokazuje, że warto z uporem dążyć do realizowania życiowych celów. Gdybym na początku drogi zrezygnował z tego projektu wydawniczego czy – mówiąc wprost – poddał się po pierwszych ocenach krytycznych, to wiem jedno – miałbym czego żałować. Z tego płynie prosty wniosek, że nie wolno rezygnować z celu, tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak płynie i weryfikuje nasze decyzje.
„Integracja” jest moją pasją, którą wspierała odwaga robienia rzeczy małych. Ale dzięki Osobom i Instytucjom, które wkładały i nieustająco dokładają swoje cegiełki do tworzenia naszego magazynu – zwłaszcza Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Miastu Stołecznemu Warszawie – w rezultacie stał się on medium poważnym, opiniotwórczym, kształtującym rzeczywistość i mającym na nią pozytywny wpływ.
Przede wszystkim jednak dziękuję Wam, Drodzy Czytelnicy, za Wasze listy pełne zaufania do nas i poparcia tego, co wspólnie robimy. Dziękuję, że jesteście z nami, ponieważ bez Was „Integracja” nie miałaby racji bytu – co potwierdza Janka Graban, odpowiadająca niemal od początku pisma na listy do redakcji.
Artykuł pochodzi z nr 4/2018 magazynu Integracja.
Zobacz, jak możesz otrzymać magazyn Integracja.
Sprawdź, jakie tematy poruszaliśmy w poprzednich numerach (w dostępnych PDF-ach).
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Chciał studiować cyberbezpieczeństwo, ale uczelnia nie uwzględniła studentów z niepełnosprawnością. Interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich
- Renta wdowia. ZUS przygotował wnioski i ankietę
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
Komentarz