Zgłoś kandydaturę i wygraj staż w Parlamencie Europejskim!
Śląski europoseł Marek Plura ogłasza czwartą edycję konkursu „Grasz o Staż”. Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim. W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego.
- Bardzo chcę, aby młodzi, aktywni śląscy studenci zdobyli ciekawe i cenne doświadczenia, które przydadzą się im w przyszłej karierze zawodowej. Parlament Europejski to świetne miejsce, aby spróbować swoich sił w międzynarodowym środowisku i przesiąknąć trochę europejskim klimatem. Dlatego co roku staram się, aby nie zabrakło tu osób z mojego rodzinnego Śląska – mówi europoseł Marek Plura.
Trójka zwycięzców zostanie wyłoniona podczas finałowego etapu w lutym w Katowicach. Zwycięzcy otrzymają stypendium w wysokości tysiąca euro na zakwaterowanie i podróż. Podczas stażu laureaci będą mieli okazję zapoznać się z tym jak działa Parlament Europejski, biuro poselskie, uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, licznych konferencjach i seminariach.
„Warto próbować i nie bać się”
Staż w brukselskim biurze Marka Plury w Europarlamencie, odbyło już w sumie kilkudziesięciu studentów ze Śląska. Jedną z nich była Magdalena Szymczak, studentka finansów z Mikołowa.
- Nie bójcie się wysyłać zgłoszeń. Udało mi się dostać na staż i mogę zapewnić, że każdy ma szansę. Wystarczy, że wykażecie się talentem i będziecie chcieli spróbować. Polecam udział w konkursie. To świetna okazja, żeby zobaczyć jak wygląda praca w Europarlamencie – mówi studentka.
Eurodeputowany serdecznie zachęca do zgłaszania się do konkursu studentów z niepełnosprawnościami. Poselskie biuro Marka Plury w Brukseli jest w pełni dostępne. Miał okazję przekonać się o tym ubiegłoroczny laureat Andrey Tikhonov, który jest osobą niewidomą.
- Warto próbować i nie bać się. Osoby z niepełnosprawnością potrzebują więcej czasu, żeby się przygotować, „wyćwiczyć te trasy”, zapamiętać, jak dojść w określone miejsca, ale wszystko jest możliwe. Trzeba tylko chcieć, bo najważniejsze jest to, żeby tu być. A kiedy się już jest, to bariery pękają! Dla osoby niewidomej, takiej jak ja, która ma umiejętność samodzielnego życia, poruszanie się po PE szybko przestaje być problemem. To jest unikalna możliwość, aby poznać, jak działa Parlament, jak to wygląda od środka, od kuchni – podsumowuje Andrey Tikhonov.
Zgłoś się!
Zgłoszenie do konkursu należy wysłać na adres marek.plura@ep.europa.eu do końca stycznia 2019 roku. Szczegóły wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie plura.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz