Polski Komitet Paraolimpijski najlepszą sportową organizacją w Polsce
Polski Komitet Paraolimpijski (PKPar) został Zdobywcą Nagrody Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii organizacja sportowa. Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim PKOl. Nagrody Biznesu Sportowego wręczono już po raz 15.
Statuetka DEMES w tej kategorii honorować ma organizację sportową, która nie tylko buduje siłę swojej marki w oparciu o sukcesy sportowe, ale przede wszystkim wyróżnia się w procesie profesjonalizacji zarządzania oraz wyznaczania kierunków rozwoju, w oparciu o odpowiednie działania marketingowe. Wyznacznikami dla tej kategorii były: innowacyjność działań marketingowych, relacja z odbiorcami, współpraca ze sponsorami, ekspozycja medialna oraz zarządzanie relacjami zewnętrznymi. W kategorii organizacja sportowa zwycięzców spośród trzech organizacji – oprócz PKPar-u nominowani byli także AMP Futbol Polska i Ekstraklasa S.A. wyłoniła Kapituła Statuetek, w której skład wchodzą wybitni specjaliści zajmujący się marketingiem sportowym, przedstawiciele świata nauki i mediów. Polski Komitet Paraolimpijski został uznany za organizację, która promowanie idei ruchu paraolimpijskiego łączy z nowoczesnymi formami promocji, stając się atrakcyjnym partnerem biznesowym. Prezes Łukasz Szeliga nie krył zadowolenia z otrzymanej nagrody.
Nagroda dedykowana współpracownikom
- To niezwykle miła chwila dla Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Kilka lat temu przejmując zarządzanie Komitetem, nie sądziłem, że tak szybko uda się otrzymać tak wspaniałą nagrodę – powiedział Łukasz Szeliga tuż po otrzymaniu nagrody.
- Ta nagroda dedykowana jest wszystkim moim współpracownikom, wszystkim instytucjom, które nas wspierają. Nie byłoby tej nagrody i ruchu paraolimpijskiego w Polsce gdyby nie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jest z nami od zawsze. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera wiele różnych projektów, które organizujemy – mówił.
- Jednak odkąd świat biznesu włączył się we współpracę z PKPar-em, możemy się rozwijać profesjonalnie. Energię i werwę daje nam PKN Orlen S.A., który jest naszym sponsorem strategicznym. Możemy lepiej prezentować się na arenach międzynarodowych dzięki firmie OTCF marki 4F. Toyota pomaga nam w mobilności, Citi wspiera nas w kwestiach bankowych, Grupa Lux Med dba o nasze zdrowie, Allianz zapewnia nam ubezpieczenia, Lotto dodaje nam szczęścia, a PLL Lot poprawia nasze możliwości komunikacyjne w dotarciu na imprezy międzynarodowe. To jest kilka gałęzi biznesu – jeszcze kilka jest wolnych – dodał.
20 lat w strukturach Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego
- W tym roku Polski Komitet Paraolimpijski obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia w strukturach Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – dodał Łukasz Szeliga.
- Wyobrażenia o naszym Komitecie są różne, a na co dzień wygląda to tak, że jest dziesięcioosobowy zespół, który bardzo efektywnie pracuje. Bardzo wszystkim dziękuję – mówił prezes PKPar.
Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie - zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu. Statuetki wręczono w 14 kategoriach. W kategorii SuperDEMES i DEMES Zagraniczny nagrody specjalne przyznał organizator. Uroczystość wręczania Nagród ma bogatą, 15-letnią tradycję, a odbywa się podczas Gali Sportu i Biznesu. To nie tylko ważny moment dla nagrodzonych, ale i kluczowe spotkanie dla środowiska biznesu sportowego – gromadzi najlepszych z najlepszych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz