Polska organizatorem Grand Prix World Para Athletics!
Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski podał oficjalną wiadomość, że Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” jest organizatorem Grand Prix World Para Athletics. Zawody odbędą się w dniach 19-21 lipca br. w Bydgoszczy.
Impreza odbędzie się podczas Mistrzostw Polski. Organizatorzy spodziewają się przybycia blisko 500 zawodników: 250 z Polski i drugie tyle z zagranicy. Zawody tej rangi odbędą się w naszym kraju po raz pierwszy.
Łukasz Szeliga, prezes PZSN „Start” i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego nie kryje radości, zwłaszcza, że przyszłoroczne paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy także planowane są w Polsce.
- Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START" jest w trakcie ubiegania się o organizację w Bydgoszczy Mistrzostw Europy World Para Athletics w czerwcu przyszłego roku. Organizacja Grand Prix jest świetną okazją to przetestowania obiektu i logistyki zawodów – przyznaje Szeliga. – Dlatego, gdy pojawiła się propozycja organizacji zawodów nie wahaliśmy się. Co prawda mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, ale jesteśmy dobrej myśli. Cieszę się, że nasi zawodnicy będą mogli się zaprezentować przed własną publicznością już w tym roku – dodał.
Lipcowe zawody będą poprzedzone 3-dniową klasyfikacją medyczną narządu ruchu (w tym RaceRunning) oraz narządu wzroku. Grand Prix jest cyklem 9 prestiżowych mitingów organizowanych przez World Para Athletics. Zawody odbywają się na wszystkich kontynentach, z czego pięć z nich w Europie.
Bydgoskie Grand Prix World Para Athletics odbędą się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz