Kandydat do Nagrody Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2018”: Andrzej Łukasik
Ma 41 lat, pochodzi z niewielkiej wsi Biała Pierwsza położonej w pobliżu Janowa Lubelskiego. Jest osobą niskiego wzrostu (mierzy 106 cm). Ukończył technikum, następnie uzyskał tytuł magistra na kierunku Bankowość i Finanse. Od 2011 r. pracuje jako księgowy. Od 2006 r. jest przedstawicielem sołectw Biała Pierwsza i Biała Druga w Radzie Miejskiej w Janowie Lubelskim.
W 2004 r. rozpoczął działalność społeczną. Od 2008 r. jest prezesem Stowarzyszenia Klub Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim, a od 2014 r. przewodniczy Powiatowej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych. Wiele czasu poświęca innym. Na organizowane przez Stowarzyszenie spotkania jego członkowie czekają z niecierpliwością. Często jest to dla nich jedyna okazja do wyjścia z domu i do zabawy.
Pan Andrzej jest zapalonym rowerzystą. Uczestniczył w sześciu pielgrzymkach rowerowych po Polsce i Europie, przejeżdżając łącznie 10435 km. W 2018 r. na 100-lecie odzyskania niepodległości przejechał rowerem wokół Polski, a wyczyn ten był szeroko relacjonowany w mediach. Koszulki rowerowe z wypraw wystawia na aukcjach charytatywnych na rzecz chorych dzieci. Pan Andrzej organizuje też akcje charytatywne, imprezy integracyjne, na swoim koncie ma też wiele zwycięstw sportowych w rywalizacji z młodzieżą ze szkół średnich – w piłkarzyki i tenisa stołowego.
Był wielokrotnie nagradzany, m.in. w 2012 r. otrzymał statuetkę za działalność charytatywną oraz zaangażowanie społeczne w konkursie na Człowieka Roku Janowa Lubelskiego „Antek Roku”, dwa lata później był jednym z pięciu laureatów plebiscytu TVP Lublin na najlepszego sportowca niepełnosprawnego Lubelszczyzny, a w 2016 r. został wyróżniony przez OPS w Janowie Lubelskim statuetką podczas X Gali Wolontariatu.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Komentarz