Kandydatka do Nagrody Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2018”: Joanna Szymańska
Ma 44 lata, mieszka w Brzeźnicy niedaleko Wadowic. Mimo wrodzonej wady serca (Tetralogia Fallota), ukończyła politologię w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie (dyplom Wydziału Dziennikarstwa i Public Relations). W latach 2007-2012 pracowała w Urzędzie Gminy w Brzeźnicy na stanowisku referenta ds. promocji gminy.
Owocnie współpracowała z wszystkimi organizacjami pozarządowymi z terenu gminy, w tym jednostkami OSP, kołami gospodyń wiejskich, klubami sportowymi. Obecnie współpracuje również z Lokalnymi Grupy Działania Dolina Karpia oraz Wadoviana, której jest członkiem. Współpracuje również z lokalnymi ośrodkami kulturalnymi, a od 2009 r. – z działającym w Brzeźnicy Stowarzyszeniem „Nowoczesna Gospodyni”. Jako jego wiceprezes jest inicjatorką i koordynatorką projektów mających na celu kultywowanie tradycji i folkloru.
Od 2012 r. aktywnie działa w Stowarzyszeniu „Dać Szansę” w Wadowicach, obecnie jest jego wiceprezesem. Ma dwójkę dzieci – syna z zespołem Downa, który od urodzenia jest pod opieką Stowarzyszenia, oraz córkę. Jest jedną z inicjatorek akcji „Buduj Razem z Nami”, która ma na celu postawienie w Wadowicach profesjonalnego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego. Jest też założycielką i prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy.
Działalność w organizacjach pozarządowych to dla pani Joanny nie tylko praca zawodowa, ale i pewnego rodzaju osobista misja. Aktywnie współpracuje z wolontariuszami, corocznie organizując spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnością z terenu gminy Brzeźnica. Amatorsko zajmuje się fotografią. Zdjęcia jej autorstwa brały udział w kilku wernisażach. Od niedawna odkryła kolejną pasję – śpiewa w zespole wokalnym „Czerwone Korale”.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz