Avalon Extreme: kolejne starcie w CrossFicie!
Avalon Extreme po raz kolejny rzucił wyzwanie fanom crossfitu. W sobotę, 6 kwietnia na terenie Academy GCW w Warszawie odbyła się druga edycja Avalon Extreme Workout Battle – zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnością.
Na starcie Avalon EXTREME Workout Battle stanęło 34 zawodników w czterech klasach:
- women open (kobiety z niepełnosprawnością),
- tetra (mężczyźni z niepełnosprawnością czterokończynową),
- men open (mężczyźni z pozostałymi typami niepełnosprawności).
- nowa kategoria: grupa osób pełnosprawnych wykonująca wszystkie ćwiczenia siedząc na wózku.
Ostatnia kategoria była doskonałą okazją do tego, aby przekonać się jak żyje i ćwiczy się na wózku oraz ile pracy wymaga taki trening.
Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, w tym w grupie osób z niepełnosprawnością. Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW. Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których zawodnicy z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW , mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.
- Avalon Extreme Workout Battle to kolejna inicjatywa, która pozwala przełamywać stereotypy na temat niepełnosprawności – komentuje Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme. – Treningi siłowo-kondycyjne są bardzo wymagającym sportem, w którym niezbędne są odpowiednie umiejętności. Praca fizyczna, jaką trzeba tu wykonać stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla sprawnych zawodników. Pokazujemy, że nie ma dyscyplin zarezerwowanych wyłącznie dla w pełni sprawnych, wręcz odwrotnie, grupa ta, przekona się jak wyglądają treningi z perspektywy osoby na wózku.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz