Wrocław: III Dolnośląskie Forum Możliwości
14 grudnia br. wrocławski Teatr Arka już po raz trzeci zorganizuje Dolnośląskie Forum Możliwości. Celem przedsięwzięcia jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością, w której pomogą umiejętności zdobyte podczas warsztatów z zakresu terapii poprzez ruch i teatr.
III Dolnośląskie Forum Możliwości to projekt uwzględniający warsztaty z zakresu arteterapii i choreoterapii oraz prezentacje spektakli teatralnych, takich, jak „Największy cyrk świata”, „Tekla – obudź się”, „Kim był naprawdę św. Marcin?” czy „Kwiaty św. Franciszka”.
Uczestnikami warsztatów są osoby z niepełnosprawnością z terenu województwa dolnośląskiego. Program ma im pomóc w odkryciu własnych możliwości twórczych, wyzbyciu się kompleksów, nieśmiałości, negatywnych emocji i polepszeniu kontaktu z własnym ciałem. Zajęcia poprowadzą m.in. Renata Jasińska, Aleksander Marquezy, Sylwester Różycki i Tomasz Żytka.
Dzięki uczestnictwie w warsztatach uczestnicy poznają takie pojęcia, jak: przestrzeń sceniczna, animacja przedmiotu, czas sceniczny, ekspresja ruchowa, techniki tańca integracyjnego, rekwizyt w działaniu, kompozycja obrazu scenicznego i koordynacja ruchowa. Będą także tworzyć etiudy sceniczne, improwizacje ruchowe, działania plastyczne i zdarzenia performatywne.
- Chcemy, aby warsztaty upłynęły pod znakiem poszukiwań, zgłębiania swoich ograniczeń i odkrycia najbardziej odpowiednich dla siebie artystycznych środków wyrazu. Proponujemy również spotkanie z teatrem, w którym aktorzy zawodowi występują wspólnie z osobami niepełnosprawnymi - wyjaśniają organizatorzy.
Na zakończenie projektu odbędzie się uroczysty koncert artystyczny na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. W programie wydarzenia znajdą się spektakle teatralne, stworzone podczas trwania warsztatów.
Szczegółowy program wydarzenia (pdf)
Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2010 r.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz