Zawodnicy Rolling2Zwrotnik Team wyruszą na Zwrotnik Raka
Już za dwa miesiące, 5 września, z Warszawy na Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej wyruszy wyjątkowa, 27-osobowa sztafeta rowerowa Rolling2Zwrotnik. Organizowana przez Fundację Rak’n’Roll wyprawa ma na celu wyznaczenie Rak’n’Roll Track – szlaku symbolizującego siłę, energię i radość życia osób, które doświadczyły choroby nowotworowej.
Podczas dwunastu etapów sztafety, zawodnicy przejadą blisko 7 tys. km, odwiedzą 8 krajów i wyznaczą rowerowy Rak’n’Roll Track. Wyjątkowy szlak rowerowy będzie symbolem siły, radości i afirmacji życia, stanie się motywacją do leczenia i powrotu do zdrowia. Uczestnicy sztafety chcą w ten sposób wesprzeć każdego chorego w jego drodze przez raka. Ogółem w wyprawie rowerowej, zaplanowanej przez Strefę Przygód – organizatorów m. in. Biegów w Szczawnicy, weźmie udział 46 osób, w tym ekipa wspierająca sztafetę, personel pomocniczy, przedstawiciele Fundacji Rak’n’Roll. Zapraszamy do śledzenia przygotowań do wyprawy na stronie internetowej: www.rolling2zwrotnik.pl, na Facebooku i Instagramie.
Fundacja Rak’n’Roll po raz kolejny przełamuje stereotypy
Organizatorem wyprawy Rolling2Zwrotnik jest Fundacja Rak’n’Roll, która już od 10 lat podejmuje działania niosące pomoc, przełamując tabu związane ze sposobem mówienia o raku w Polsce. Wyprawa jest zwieńczeniem obchodów wyjątkowego roku, czasu podsumowań i odważnych planów, 10. roku Fundacji Rak’n’Roll: Dyszka bez zadyszki!
– Rolling2Zwrotnik nie tylko kontynuuje projekt zapoczątkowany pierwszą ekspedycją na Zwrotnik Raka w 2012 roku. Dziś wyznaczamy Rak’n’Roll Track i przekazujemy naszym podopiecznym oraz wszystkim chorującym na raka pozytywną energię. Chcemy, aby Rak’n’Roll Track stał się inspiracją, marzeniem i motywacją każdego chorującego na raka. Pomagamy żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo choroby nowotworowej, a po jej przejściu realizować tak, wydawałoby się niemożliwe cele, jak przejechanie na rowerach Zwrotnika Raka – mówi kierowniczka projektu, Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.
Ania i Paweł: Biorą udział w wyprawie Rolling2Zwrotnik, ponieważ...
Wśród uczestników sztafety przygotowujących się i trenujących do wyprawy Rolling2Zwrotnik znajdują się także Ania z Torunia i Paweł z Warszawy. Ania zachorowała 10 lat temu, diagnozę raka piersi usłyszała w wieku niespełna 30 lat, już na etapie zaawansowanej choroby z przerzutami. Przeszła przez raka, realizując swoje marzenia. Jeszcze w trakcie leczenia zaczęła podróżować. Po chorobie wzięła udział w pierwszym rajdzie rowerowym Fundacji Rak’n’Roll na Zwrotnik Raka w 2012 roku, zdobyła Koronę Gór Polski, biega w biegach górskich i miejskich.
Dziś mówi: – Biorę udział w wyprawie Rolling2Zwrotnik, ponieważ po raz drugi muszę zwyciężyć i stanąć na Zwrotniku.” Za Anię i wyleczenie wznowy choroby trzymają kciuki najbliżsi, w tym cała ekipa Fundacji.
Paweł pięć lat temu przeżył, jak sam mówi, „najmniej romantyczne Walentynki”, podczas których miał operację raka prostaty. Życie nauczyło go pokonywania trudności – jego żona kilka lat wcześniej przeszła przez raka żołądka. Paweł wyzdrowiał, dziś nie tylko biega i pływa, ale szykuje się też do wyprawy Rolling2Zwrotnik pokonując codziennie, po pracy 30 km na rowerze. Zamierza wyznaczyć Rak’n’Roll Track na Zwrotnik Raka, ponieważ … „to wielkie wyzwanie, sprawdzenie siebie i możliwość przesunięcia granic. To również odkrycie nowych miejsc i okazja do poznania inspirujących ludzi”. Obiecał też ukochanej wnuczce, że opowie jej „czym tak naprawdę są raki”.
Rolling2Zwrotnik w liczbach:
- 27 zawodników sztafety, osób, które przeszły przez raka,
- 19. osobowa ekipa wspierająca sztafetę,
- blisko 4 miesiące rowerowego rajdu,
- 12. etapów,
- prawie 7000 km, 8 krajów,
- pierwszy na świecie Rak’n’Roll Track,
- drugi rajd rowerowy Fundacji Rak’n’Roll na Zwrotnik Raka.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia przygotowań do wyprawy Rolling2Zwrotnik:
Fundacja Rak’n’Roll
Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji.
Od początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku, przełamywanie tabu związanego z tą chorobą, a także poprawa jakości życia chorych. Działania fundacji mają inspirować do pozytywnego myślenia, dostarczać przydatnych rozwiązań oraz zmieniać wizerunek choroby w szerszej świadomości społecznej.
W ciągu 10 lat istnienia zrealizowaliśmy wiele projektów, które pomogły przełamać schemat myślenia o raku i pomogły wielu osobom przejść przez chorobę w lepszy, godny sposób.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz