Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jarosław Rola wyszkolił 12 nowych narciarzy

22.02.2011
Autor: Maciej Kolwalczyk
Źródło: www.sport-on.com

Dwanaścioro nowych narciarzy, na co dzień poruszających się na wózkach, wyszkolił Jarosław Rola podczas kolejnej edycji szkolenia narciarskiego dla osób niepełnosprawnych, które tradycyjnie odbyło się na stokach Małej Kopy w Karpaczu.

- Dzięki naszej doświadczonej i zaprawionej w bojach kadrze instruktorskiej, większość osób jeździła samodzielnie już drugiego dnia. Pozostały czas z sześciu dni przeznaczonych na szkolenie, został wykorzystany na szlifowanie techniki – relacjonował organizator szkolenia Jarosław Rola.

Narciarstwo zjazdowe jest dla osób poruszających się na wózkach jedną z niewielu odmian aktywności fizycznej, w której niepełnosprawność ruchowa niwelowana jest poprzez naturalne siły grawitacji. Oczywiście, jak w każdym sporcie, dla pełnego przeżycia potrzebne jest odpowiednie wytrenowanie. Podobne szkolenia, do tych organizowanych przez firmę Jarosława Roli, tyle że dla narciarzy stojących, organizuje w Szczyrku klub sportowy Start Bielsko-Biała i kierujący klubem, również narciarz-paraolimpijczyk, Łukasz Szeliga.

 Szkoła Jarosława Roli istnieje nie tylko dzięki zainteresowaniu poruszających się na wózkach Polaków narciarstwem zjazdowym. Amatorzy białego szaleństwa w większości nie byliby w stanie pokryć kosztów drogiego sprzętu, na którym odbywają się zjazdy. Od początku istnienia szkoły jest ona wspierana przez firmy prywatne i instytucje publiczne. Należą do nich Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START „Poznań”, które udostępnia sprzęt; Kompleks Narciarski KOPA w Karpaczu; Pensjonat AS Karpacz, udostępniający przystosowaną bazę hotelową; Mercedes-Benz Polska; Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Park Wodny TROPIKANA Hotel Gołębiewski, oraz patroni medialni: TVP1, Superstacja, TVN i TVN24; a także Karkonoski Park Narodowy, który umożliwił niepełnosprawnym narciarzom wjazd na teren parku.

Szkoła Jarosława Roli pełni wiele funkcji społecznych. Aż żal, że jak niemal wszystko w sporcie osób z niepełnosprawnością musi ona odbywać się w atmosferze walki o przetrwanie. Poza wszelkimi oczywistymi aspektami i korzyściami związanymi z rehabilitacją, płyną z niej inne społeczne korzyści. W końcu nowi narciarze to dla utrzymujących się z turystyki narciarskiej potencjalne przyszłe źródło dochodów. Jest więc o co walczyć.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas