PZN dla niewidomych poszukujących pracy
Polski Związek Niewidomych zaprasza osoby niewidome i słabo widzące z całego kraju do udziału w projekcie „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy II”.
Liczba osób z dysfunkcjami narządu wzroku, którzy są aktywni zawodowo wciąż jest w Polsce niewielka. Wynika to z panującego wśród pracodawców mylnego przekonania, że pracownicy niewidomi i słabo widzący są mniej wydajni, ale też z faktu, że osoby takie mają wiele obaw przed podjęciem wyzwań (np. wzięciem udziału w szkoleniu), które czekają na nich na rynku zatrudnienia.
Głównym celem realizowanego przez Polski Związek Niewidomych projektu „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy II” jest zwiększenie szans osób z dysfunkcjami wzroku w procesie szukania i utrzymania pracy. Uczestnicy projektu wezmą udział w spotkaniach z psychologami, doradcami zawodowymi, lekarzami, tyflopedagogami oraz ekspertami innych dziedzin, którzy pomogą im w wytyczeniu dostosowanej do indywidualnych potrzeb ścieżki edukacyjnej i zawodowej. W ramach projektu odbędą się też warsztaty aktywizacji zawodowej, szkolenia zawodowe w takich dziedzinach jak m.in.: zarządzanie bazami danych, obsługa biura i recepcji, obsługa call center oraz kursy nauki i doskonalenia umiejętności m.in. obsługi komputera, lub znajomości języka angielskiego.
Dla członków rodzin, przyjaciół i opiekunów osób biorących udział w projekcie, realizatorzy przygotowali interesujące warsztaty psychologiczne i pedagogiczne, które pomogą im w zrozumieniu i wsparciu najbliższej im osoby poszukującej pracy.
Projekt „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy II” ma charakter ogólnopolski (w każdym z województw działa punkt regionalny projektu) i będzie realizowany do końca grudnia 2011. Do udziału w nim PZN zaprasza osoby niewidome i słabo widzące, nieaktywne zawodowo, ale poszukujące pracy, które ukończyły 16 lat, ale nie osiągnęły jeszcze 65 lat oraz mają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma od organizatora komplet materiałów informacyjno – promocyjnych – m.in. odtwarzacz mp3.
Więcej informacji oraz zgłoszenia do projektu: Polski Związek
Niewidomych, ul. Konwiktorska 9
00-216 Warszawa, tel.: 22 887 62 70, 22 635 60 38, 22 635 52 84;
e-mail: wsparcie2@pzn.org.pl; www.pzn.org.pl/wsparcie2
Komentarze
-
Jestem osobą słabowidzącą. Znalazłam pracę, ale niestety nie potrafię pracować tak wydajnie jak osoby pełnosprawne a wymagania mają wobec mnie takie same. Kończy sie trzymiesięczny okres próbny i sama nie wiem czy chcę tam nadal pracować.To dla mnie wielki stres , a zdrowie jest ważniejsze. Proszę o opinię. Pozdrawiam.odpowiedz na komentarz
-
dla niewidomych oszukujących pracy
02.03.2011, 16:30jedna wielka bzdura jak sobie sami nie znajdziecie nie liczcie,że Wam ktoś pomoże. ogromna bzdura adwokaci i inni tego typu pozakładali organizacje, warsztaty, ale nikt nikomu jeszcze pracy nie znalazł, tylko ogromna kasa przechodzi przez ręce tzw ludzi integracji!!!! pożal się Boże nawet tam nie chcą ludzi niewidomychodpowiedz na komentarz -
Na co komu kolejne warsztaty?
25.02.2011, 09:33Takie programy to wyrzucone pieniądze, zarabiają wyłącznie urzędnicy. Powód? Niewidomym, jak i innym niepełnosprawnym jest potrzebna po prostu praca! Wszędzie tylko warsztaty...i co z tego, jeśli nawet skończywszy studia- tej pracy nie można znaleźć. Niewidomi wiedzą czego chcą od życia, potrzebują pracy. I aktywizacja powinna wyglądać w ten własnie sposób, nie czarujmy się.odpowiedz na komentarz
Dodaj komentarz