Kto zostanie Człowiekiem bez barier 2019? To zależy także od Ciebie!
Integracja już po raz 17. rozpoczyna poszukiwanie osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym i mogą być wzorem do naśladowania dla wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności. Kandydata do konkursu „Człowiek bez barier 2019” może zgłosić każdy. Termin naboru zgłoszeń upływa 23 września 2019 r. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda.
Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już po raz 17. To okazja do odkrycia nieprzeciętnych osób i opowiedzenia o nich światu. Jakie cele przyświecają konkursowi?
- Nagrodzenie osoby, która całym swoim życiem pokazuje, że można pokonywać bariery i nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń z powodu niepełnosprawności; pokazywanie samym osobom z niepełnosprawnością dobrych przykładów tego, co można osiągnąć mając odpowiednią determinację oraz prezentowanie społeczeństwu potencjału osób z niepełnosprawnością – wymieniała cele Konkursu podczas ubiegłorocznej Gali Finałowej przewodnicząca Jury, prof. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
90 wyjątkowych osób
W dotychczasowych 16 edycjach plebiscytu Integracja „odkryła” i nagrodziła już 90 takich osób – biznesmenów, artystów, sportowców, liderów lokalnych społeczności, polityków, dziennikarzy... Jak zwróciła uwagę prof. Ostrowska, jeśli osoby z niepełnosprawnością znajdą właściwe pole aktywności, stają się pełnosprawne.
Te słowa bez wątpienia można odnieść do ubiegłorocznego „Człowieka bez barier”, czyli Przemysława Sobieszczuka, który od urodzenia choruje na rzadką i nieuleczalną genetyczną chorobę skóry – Epidermolysis Bullosa (EB, pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Laureat od 2007 r. jest pracownikiem banku, w którym zajmuje się szkoleniem kadr. W Akademii Motyl prowadzi też własne szkolenia motywujące i uczy dzieci, jak postępować w szkole wobec kolegów z niepełnosprawnością. Upowszechnia wiedzę o chorobach rzadkich. Rozwinął także działalność polskiego oddziału Stowarzyszenia Debra. Zaangażował się w walkę o refundację specjalistycznych opatrunków, poprawiających jakość życia chorych na EB.
Już po raz czwarty jury Konkursu wybierze też osobę z niepełnosprawnością najaktywniej działającą w sieci. W kategorii „Osobowość internetowa” nagrodzony zostanie bloger, vloger, ktoś kto prowadzi ciekawy serwis bądź stworzył aplikację, ułatwiającą życie osobom z niepełnosprawnością. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.
Zgłoś kandydata do nagrody!
Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali 3 grudnia 2019 roku w Zamku Królewskim.
Kandydata do Konkursu może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie:
- pocztą na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2019”
- lub e-mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org, umieszczając w temacie: Konkurs „Człowiek bez barier 2019”.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na naszym portalu pod adresem: /czlowiekbezbarier. Tam też znajduje się regulamin Konkursu.
Integracja od 25 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal www.niepelnosprawni.pl i od czterech lat www.sprawniwpracy.com. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.
Patronat honorowy
Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda
Partner instytucjonalny
Konkurs współfinansowany ze środków PFRON
Partnerzy główni
Partnerzy
Patronat medialny
Organizator
Komentarze
-
Trzymam kciuki za ciebieodpowiedz na komentarz
Dodaj komentarz