Konkurs! Wygraj książkę pt. „Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy”
Hans Asperger był uznanym wiedeńskim psychiatrą, który w uniwersyteckiej klinice dziecięcej badał osoby z zaburzeniami umysłowymi. Brał również udział w nazistowskiej akcji mordowania dzieci z niepełnosprawnością. Dbał o tzw. „higienę rasową” w III Rzeszy. Książkę historyczki Edith Sheffer pt. „Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy” możesz wygrać w naszym konkursie.
Reżim nazistowski sortował ludzi według rasy, religii i kondycji fizycznej. Nazistowscy psychiatrzy wybierali dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, zwłaszcza z autyzmem. Asperger i jego koledzy starali się je „przekształcać” w produktywnych obywateli Rzeszy. Te, które uznali za nieuleczalne, wysyłano do kliniki Spiegelgrund, a następnie zabijano.
„Dzieci Aspergera” to przejmująca książka o tym, co człowiek może zrobić drugiemu – słabszemu. To również opowieść o człowieku wplątanym w morderczą ideologię i historia początków badań nad autyzmem, która zmusza do rozważań nad dziedzictwem hitlerowskiej nauki.
Edith Sheffer jest historyczką zajmującą się Niemcami i Europą Wschodnią. Pracuje w Instytucie Studiów Europejskich na University of California w Berkeley.
Książka otrzymała patronat Integracji.
Wygraj książkę
Portal Niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książek z dołączonymi płytami audio pt. „Dzieci Aspergera. Medycyna na usługach III Rzeszy”, ufundowane przez Wydawnictwo Poznańskie. By wygrać jeden z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org:
- Jak Twoim zdaniem przeciwdziałać przemocy wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności?
- Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.
Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 18 września 2019 r. włącznie.
Odpowiedzi są przyjmowane wyłącznie drogą mailową – wypowiedzi zamieszczane w komentarzach nie będą brane pod uwagę. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu.
Więcej w regulaminie konkursu.
Zwycięzcami konkursu zostali: Marta S. ze Strzyżowa i Renata P. z Dąbrowy Górniczej.
Dodaj odpowiedź na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Komentarz