Motyle 2019 w Koszalinie już rozdane
W piątek, 6 września, poznaliśmy werdykt jury, jury młodzieżowego i wybór publiczności 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.
Po obejrzeniu filmów biorących udział w konkursie na film fabularny (16 filmów), dokumentalny (16 filmów) oraz amatorski (6 filmów) jednogłośnie jury w składzie:
- Piotr Wereśniak – przewodniczący
- Małgorzata Sobieszczańska
- Jowita Budnik
- Marzena Trybała
- Petro Aleksowski
przyznało Nagrody Główne – Motyle 2019 i wyróżnienia.
Motyl 2019 w kategorii filmu amatorskiego otrzymał film „Superhero” w reżyserii Dariusza Janiczaka za wspaniałych bohaterów, błyskotliwy humor i niezwykłą lekkość opowieści oraz prawdziwy suspens. Dodatkowo jury doceniło poziom realizacji i doskonały montaż, które nie ustępują profesjonalnym produkcjom.
Wyróżnienie w kategorii filmu amatorskiego dla filmu „Kolor życia” w reżyserii Michaela Njoroge za filmowy manifest przeciwko brakowi tolerancji, okrucieństwu wobec inności oraz przedmiotowemu traktowaniu człowieka.
Motyl 2019 w kategorii filmu dokumentalnego dla filmu „Połączeni” w reżyserii Aleksandry Maciejczyk za piękną, dowcipną i pełną emocji opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery. Jury doceniło oryginalny sposób przedstawienia bohaterów oraz doskonałe wykorzystanie środków filmowych.
Motyl 2019 w kategorii filmu fabularnego otrzymał film „Mam na imię Pietia” w reżyserii Darii Binevskaya za pełną wdzięku opowieść o słowiańskiej wrażliwości osadzonej w systemowym absurdzie wschodu. Jury doceniło umiejętność zawarcia szerokiej gamy emocji w krótkiej i zwartej formie filmowej.
Wyróżnienia
Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego otrzymał film „Projektanci” w reżyserii Otoxo Productions za optymistyczną i sugestywnie zrealizowaną opowieść o inności, która jest prawdziwą wartością, o wykorzystywaniu ogromnego potencjału kreatywnego osób niepełnosprawnych na komercyjnym rynku i sztuce, która integruje bez żadnych ograniczeń.
Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego otrzymał film „Znak miłości” w reżyserii Elad Cohen i Iris Ben Moshe za ciepłą i czulą opowieść o nietypowym rodzicielstwie, o potrzebie akceptacji i przynależności opowiedzianej w niezwykle szczerym i intymnym portrecie bohaterów.
Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego otrzymał film „Szczęśliwi razem” w reżyserii Yen Kung Kuo za odwagę podjęcia trudnego, ale bardzo ważnego tematu, przełamującego tabu społeczne i kulturowe.
Wyróżnienie w kategorii filmu dokumentalnego otrzymał film „Fale uderzeniowe” w reżyserii Kineret Hay-Gillor za wnikliwe i pogłębione spojrzenie na problem traum powojennych i ich wpływu na całe rodziny i społeczeństwo.
Jury młodzieżowe przyznało swoją nagrodę filmowi „Superhero” w reżyserii Dariusza Janiczaka. Publiczność nagrodziła film „Rycerz Stefan” w reżyserii Agnieszki Kozaczki-Gralak.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz