Wrocław: 14 września zawody crossfitowe w dobrej sprawie
W sobotę, 14 września, o godzinie 15.00 we Wrocławskim Parku Biznesu przy ulicy Bierutowskiej 57-59 rusza wrocławski Lee'mageddon, czyli zawody crossfitowe dla wszystkich. W tym roku organizatorzy zapraszają również na zawody CrossfitKids dla dzieci w wieku 10-14 lat. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale impreza ma charakter charytatywny - na miejscu będą puszki, zawodnicy będą mogli wspomóc wrocławską Fundację „Potrafię Pomóc”.
Trzeba się spieszyć: 15 miejsc dla kobiet, 15 miejsc dla mężczyzn i 10 miejsc dla dzieci.
Ci, którzy nie czują się na siłach, żeby wziąć udział w zmaganiach, mogą przyjść i pokibicować zawodnikom - to nie wymaga zapisów. Uczestnicy będą też mogli obejrzeć pokazy capoeiry, pokazy motoryzacyjne i pokazy dla miłośników zwierząt. Będzie również park rozrywki dla dzieci. Impreza potrwa do godziny 18.00.
Lee`mageddon to oprócz sposobu na ciekawe spędzenie sobotniego popołudnia, również wyjątkowa szansa, by pomóc w budowie we Wrocławiu wyjątkowego i bardzo potrzebnego miejsca – rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu Potrafię Pomóc z pierwszym w Polsce domem samodzielności dla osób urodzonych z rzadką chorobą genetyczną – zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu.
Głównym objawem choroby jest niemożliwy do opanowanie głód. Mózgi osób z PWS wysyłają sygnał, że człowiek umiera z głodu, dlatego chorzy mogliby jeść bez końca, co może prowadzić nawet do śmierci. Innym objawem są zaburzenia zachowania. Konieczna jest stała kontrola, dlatego wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc” chce zbudować Dom Samodzielności dla Osób Dorosłych z Zespołem Pradera-Williego, w którym chorzy znajdą spokój i bezpieczeństwo. Dom będzie częścią rehabilitacyjno-edukacyjnego Kompleksu „Potrafię Pomóc”, na który właśnie odbywać się będzie zbiórka w trakcie wydarzenia.
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji