Tenisiści z całej Polski zagrali w Jaworzu
XIX Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych rozpoczął się 6 września br. Przez trzy dni sportowcy z niepełnosprawnością z różnych zakątków naszego kraju walczyli o medale.
W sobotę, 7 września, tenisiści przystąpili do rozgrywek po uroczystej inauguracji z udziałem przedstawiciela marszałka województwa śląskiego – Michała Fijakowskiego-Gwizdały oraz reprezentantów gminy Jaworze: wójtem Radosławem Ostałkiewiczem oraz przewodniczącym rady gminy Zbigniewem Putkiem.
W sobotnich rozgrywkach drużynowych wzięło udział 12 klubów. Wśród nich Silesia Katowice, Top Bolesławiec, START Skierniewice, START Gdańsk, START Wrocław oraz gospodarze - Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Rozgrywkom towarzyszyły wyjątkowe emocje. Ostatnie zacięte walki trzymały w napięciu do ostatniej sekundy.
Po długiej i wyczerpującej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Łodygowic w składzie: Wioletta Kimla, Arkadiusz Kochoń, Ireneusz Malinowski i Grzegorz Pieronek. W bardzo dobrym stylu zaprezentowali się Jolanta Kopaczyńska, Daniel Staszak, Marek Dubiński i Zbigniew Kopaczyński reprezentujący klub START Wrocław. Brąz trafił do drużyny START Skierniewice. Wieczorem po finałach sportowcy mogli zregenerować siły przy grillu i góralskiej muzyce.
W niedzielę do rywalizacji przystąpiło ponad 50 zawodników. Po godzinie 13 nastąpiła długo oczekiwana dekoracja zawodników. Nagrody wręczali dyrektor ZUS z oddziału w Bielsku-Białej Marek Magiera, jego zastępca Marcin Tomecki, ambasador SI Eurobeskidy Magdalena Wójcik oraz zarząd Stowarzyszenia: prezes Stanisław Handerek, wiceprezes Dawid Tyc oraz członek zarządu Wojciech Barabasz z żoną.
Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy - Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy - otrzymali listy od posła do Parlamentu Europejskiego Grzegorza Tobiszowskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego.
Przed rozpoczęciem niedzielnej gry indywidualnej głos zabrali podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera oraz wiceprezes PFRON Tomasz Maruszewski, który przekazał list od pani prezes Marleny Maląg. Słowa uznania skierowali do zawodników, doceniając ich wysiłek, wolę walki i ciągłą chęć pokonywania własnych ograniczeń oraz do organizatorów turnieju. Korzystając z okazji prezes Handerek wręczył podsekretarzowi Widerze podziękowanie za życzliwość i wsparcie realizowanych inicjatyw. Następnie Magdalena Wójcik w imieniu Stowarzyszenia złożyła podziękowania dla prezes PFRON Marleny Maląg na ręce wiceprezesa Maruszewskiego.
Sponsorem głównym turnieju była Spółka PGE Energia Odnawialna. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sponsorem imprezy był Węglokoks Kraj. Partnerem turnieju została Gmina Jaworze.
WYNIKI:
Drużynowe:
- Łodygowice III
- START Wrocław
- START Skierniewice I
- START Katowice I
- TOP Bolesławiec
- START Skierniewice II
- Szansa START Gdańsk
- Łodygowice I
- IKS Silesia Katowice
- START Katowice II
- Łodygowice II
- IKS Silesia Katowice II
Kat. kobiety na wózkach:
- Barbara Rompa
- Iwona Wielgos
- Beata Król
Kat. mężczyźni na wózkach:
- Daniel Staszak
- Sławomir Przybysz
- Marek Szafraniec
Kat. kobiety OPEN
- Wiesława Potrykus
- Wioletta Kimla
- Jolanta Kopaczyńska
- Krystyna Ring
- Martyna Stos
- Magdalena Wieczorek
Kat. mężczyźni z grupą VI-VIII
- Wojciech Wlazło
- Marek Dubiński
- Waldemar Krzemiński
- Adrian Kochoń
- Zbigniew Kurasz
- Leon Picheń
Kat. mężczyźni z grupą IX-X
- Damian Winnicki
- Dariusz Ścigany
- Artur Krasucki
- Zbigniew Banasik
- Franciszek Kuczmarz
-
Stanisław Pięcek
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz