Kraków: 14 listopada konferencja „Pełno(s)prawny Student”
14 listopada 2019 roku odbędzie się XIII edycja konferencji „Pełno(s)prawny Student”. W tym roku spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, budynek A-V, przy ul. Prądnickiej 80. Konferencja będzie trwała od 9.00-17.00.
Konferencja ta organizowana jest przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego od 2006 roku i każdego roku gromadzi liczne grono uczestniczek i uczestników. Dostęp do szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko szansa na niezależne życie, ale też możliwość stałego rozwoju. Każdego roku organizatorzy starają się wybierać aktualne i ważne tematy.
Tematy tegorocznej konferencji
W tym roku uczestnicy będą rozmawiać: o funduszu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, konkursie w ramach Osi III PO WER – Uczelnia dostępna, konkursie w ramach Osi III PO WER - projektowanie uniwersalne (założenia, warunki oraz standardy kosztów ustalone w konkursie). Poznają też kluczowe aspekty funkcjonowania w środowisku osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczestnicy konferencji będą też mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat echolokacji – niedocenianej umiejętności w poruszaniu się osób niewidomych i słabowidzących.
Zaproszeni eksperci z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz przedstawiciele środowisk uczelni wyższych i organizacji pozarządowych podzielą się wiedzą, doświadczeniami oraz uwagami związanymi z wyżej wymienionymi projektami.
Zapowiada się więc dużo ciekawych dyskusji. Pełny program konferencji dostępny jest na stronie internetowej.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zgłoś się na konferencję przez formularz online.
Integracja objęła wydarzenie patronatem medialnym.
Organizatorami Konferencji Pełno(s)prawny Student są: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Gmina Miejska Kraków, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.
Konferencja jest współfinansowana przez: Gminę Miejską Kraków oraz w ramach projektu Echolokacja dla osób z dysfunkcją wzroku, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
Patronaty honorowe nad konferencją objęli: Jarosław Gowin - Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Patronaty medialne objęli: tyfloświat.pl, KSSN, niepełnosprawni.pl, naszesprawy.pl, Fundacja Integracja, Radio Kraków oraz TVP3 Kraków
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz