MŚ biegaczy: Rogowiec druga w sprintach
Miękki śnieg i zmęczenie Katarzyny Rogowiec zadecydowały o srebrnym kolorze medalu wywalczonego przez nią w odbywających się w piątek sprintach podczas rosyjskich paraolimpijskich mistrzostw świata narciarzy biegowych i biatlonistów. W Chanty Mansijsku Rogowiec dała się wyprzedzić tylko Ukraince Oleksandrze Kononowej.
Rogowiec uzyskała najlepszy czas półfinałów, na walkę o złoto w finale zwyczajnie zabrakło sił.
- Trochę jestem niepocieszona. Jednak jestem już zmęczona, grzęzłam dziś w miękkim śniegu - mówiła Rogowiec redakcji portalu niepelnosprawni.pl po zakończonych sprintach. - Nie mogę już „rozpędzić się” do najwyższego tętna i myślę już o powrocie do domu.
Pozostali nasi zawodnicy nie odegrali w sprintach decydujących ról. Piata była startująca z Rogowiec Arleta Dudziak, dziewiąty był Robert Wątor, a tuż za nim uplasował się Kamil Rosiek.
Piąty medal Rogowiec podczas mistrzostw jest szóstym medalem polskiej ekipy. Tym samym – przed ostatnią konkurencją, niedzielnym biatlonem na długim dystansie (w sobotnich sztafetach Polacy nie uczestniczą) – mistrzostwa przechodzą do historii polskiego sportu osób z niepełnosprawnością jako najbardziej udane.
Dobre podejście do biegaczy nowego trenera kadry Witolda Koperniaka przynosi efekty. Jest podstawa, by budować skład na igrzyska w Soczi.
Na zdjęciu: Maija Loytynoja, Oleksandra Kononowa i
Katarzyna Rogowiec.
Wyniki biegu z udziałem Polek:
1. KONONOWA Oleksandra UKR LW8 97
2. ROGOWIEC Katarzyna POL LW5/7 87
3. LOYTYNOJA Maija FIN LW8 97
4. BATENKOWA Iulija UKR LW6 96
5. DUDZIAK Arleta POL LW8 97
6. UNDERKOFLER Kelly USA LW8 97
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz