MŚ biegaczy: ostatnie podium Rogowiec i czwarte srebro
Sześć medali Katarzyny Rogowiec i jeden Kamila Rośka - z takim dorobkiem powraca polska kadra narciarzy biegaczy i biatlonistów z zakończonych 10 kwietnia w rosyjskim Chanty Mansijsku paraolimpijskich mistrzostw świata. Ostatni medal, w kolorze srebrnym, Rogowiec zdobyła w ostatniej konkurencji mistrzostw, biatlonie na długim dystansie.
– W biatlonie nie wystarczy biegać, trzeba jeszcze dobrze strzelać. Tym razem na oddanych 20 strzałów cztery były nietrafne. Narzuciłam samej sobie duże tempo biegu, strzelanie było nierytmiczne, oddawane strzały - na wdechu, brak koncentracji... Apetyt rośnie w miarę jedzenia i mam niedosyt. A jeszcze przed pierwszym biegiem myślałam o tym, że każdy medal może być nie do zdobycia. Wracam z sześcioma medalami z sześciu biegów i jednym tytułem mistrzowskim. Nie marzyłam o takim wyniku – podsumowuje swoje starty na Syberii Katarzyna Rogowiec.
Pozostali Polacy: Arleta Dudziak i Kamil Rosiek, także walczyli o dobry rezultat w biatlonie. Jednak bez skutku: Dudziak, startująca w tej samej grupie co Rogowiec, do mety dobiegła siódma. Wśród panów ścigających się na sledżach – w pozycji siedzącej – 13. miejsce wywalczył Kamil Rosiek. Wygrał Rosjanin Irek Zaripow, czym powiększył i tak pokaźną zdobycz medalową gospodarzy.
Z siedmioma medalami – jednym złotym, jednym brązowym i pięcioma srebrnymi – polska ekipa zajęła szóste miejsce w tabeli końcowej. Najlepszy rezultat zanotowali gospodarze, Rosjanie – 48 medali. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Ukrainy z 23 krążkami, a trzecie miejsce zajęli Kanadyjczycy, zdobywszy tyle samo medali, co Polacy, ale aż pięć złotych.
Wyniki niedzielnego biegu biatlonowego pań
stojących:
(zawodniczka, klasa niepełnosprawności, strzelania,
czas)
1. Oleksandra Kononowa UKR LW8 1+0+1+1 49:43.3
2. Katarzyna Rogowiec POL LW5/7 2+0+2+0 49:56.7
3. Maija Loytynoja FIN LW8 0+0+0+0 50:06.4
4. Julija BatenkowaUKR LW6 1+1+0+0 52:06.9
5. Jody Barber CAN LW8 0+3+0+0 53:47.9
6. Kelly Underkofler USA LW8 1+0+0+0 58:18.8
7. Arleta Dudziak POL LW8 0+3+2+0 1:01:17.2
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz