Innowacyjna dłoń – Tolka
Obserwując rozwiązania dostępne na rynku protetycznym i dostrzegając, w jak niewielkim stopniu proponowane przez medycynę możliwości zaspokajają potrzeby osób z niepełnosprawnością, podjęliśmy się stworzenia innowacyjnego projektu protezy ręki, pozwalającego na większą sprawność i samodzielność użytkowników w ich codziennym funkcjonowaniu.
Aby wdrożyć niespotykane dotąd rozwiązania w zakresie protetyki, zebraliśmy zespół specjalistów obejmujący grupę projektantów, elektroników, inżynierów i programistów. Ich pragmatyczne podejście do problemów od strony technicznej umożliwiło zaproponowanie innowacyjnego projektu protezy ręki, łączącego jej niezwykłą funkcjonalność – opartą na najnowszych i zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych – z dostępnością, którą gwarantuje przystępna cena i system sprzedaży online.
TOLKA to urządzenie medyczne z certyfikatem CE. Jest to proteza kosmetyczna składająca się z leja i mechanicznej części (dłoni). Przeznaczona jest dla osób po amputacjach poniżej stawu łokciowego oraz z wadami wrodzonymi. Innowacyjne na rynku rozwiązanie powstało dzięki nowemu sposobowi projektowania i produkcji lejów protezowych, wyko- rzystującemu technologię skanu i druku 3D. Wdrażane rozwiązania pozwalają na zdalny proces kreacji protezy, która jest wyjątkowo dobrze dopasowana i wygodna dla użytkownika.
Pierwszym etapem współpracy z klientem jest wysłanie do niego bezpłatnego zestawu, zwanego Toolkitem. W przesyłce znajdują się wszystkie materiały niezbędne do wykonania odlewu. Proces jest bardzo prosty, nie zabiera wiele czasu i każdy może go wykonać. Na podstawie odesłanego odlewu wykonujemy kilka dopasowanych do ręki lejów testowych. Wysyłamy je do klienta i czekamy na komentarze dotyczące wygody i dopasowania lejów. Jeżeli to konieczne, ponawiamy proces do uzyskania pewności, że klient jest zadowolony. Po akceptacji dostarczonego leja prosimy o decyzję odnośnie do zakupu TOLKI.
W kolejnym kroku tworzymy i dostarczamy kompletną wersję ręki – protezy kosmetycznej – rozbudowanej o funkcjonalność, która pozwala na dowolne ustawienie wszystkich stawów ręki i nadgarstka, aby jak najlepiej dostosować dłoń do chwytanego obiektu.
TOLKA jest zdecydowanie lżejsza od klasycznych rozwiązań ze względu na materiał, z którego jest wykonana. Wykorzystujemy stworzone przez nas rozwiązanie, aby kolor wykonanej dłoni dobrany był do odcienia skóry klienta. Wodoodporny materiał odporny na kurz i zabrudzenia umożliwia łatwe utrzymanie protezy w czystości.
W skład dostarczanego zestawu wchodzą nie tylko dopasowany lej protetyczny oraz dłoń TOLKA, ale także dodatkowa funkcyjna dłoń przystosowana do uchwytu takich obiektów jak długopis czy sztućce. Dłonie można łatwo wymieniać dzięki wygodnemu systemowi łączenia. Zarówno lej, jak i funkcyjna dłoń mogą zostać wykonane w wybranym przez klienta kolorze.
Zakup TOLKI to także zaproszenie do dłuższej relacji z firmą, w której wspieramy naszych klientów w rozsze- rzaniu ich możliwości manualnych. Naszą misją jest rozwiązanie problemu dostępności protez kończyny górnej i zwiększenie ich możliwości funkcjonalnych. Prowadzimy prace nad zaawansowaną, robotyczną wersją o nazwie TOLKA PRO, którą mamy nadzieję zaprezentować w przyszłości.
Zapraszamy do kontaktu także rodziców dzieci, dla których proteza ręki będzie dobrą opcją.
Europejska cena TOLKI to 2000 euro, dla klientów z Polski proponujemy rabat w wartości dofinansowania NFZ dla takiego rozwiązania, wynoszący 2800 zł. Cena TOLKI do końca 2019 r. to zatem 5800 zł brutto. Zachęcamy także do składania wniosków o dofinansowanie TOLKI w ramach programu PFRON „Aktywny samorząd”.
Partnerem materiału jest vBionic
Artykuł pochodzi z numeru 5/2019 magazynu „Integracja”.
Zobacz, jak możesz otrzymać magazyn Integracja.
Sprawdź, jakie tematy poruszaliśmy w poprzednich numerach (w dostępnych PDF-ach).
Komentarze
-
Ręka od łokcia skrócona, bez kości promieniowej i nadgarstka z małą dłonią bez kości
14.09.2022, 22:47Czy była by możliwość zrobienia protezy na taką rączkę?odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz