Letnie mistrzostwa Polski w pływaniu: rekord świata Pauliny Woźniak
W miniony weekend, 28-29 maja br., w Szczecinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Sprawdziły one formę naszych zawodników przed mistrzostwami Europy, które już za miesiąc odbędą się w Berlinie. Największą niespodzianką był świetny występ Pauliny Woźniak, która ustanowiła rekord świata na 50 m stylem klasycznym.
W zawodach wzięło udział blisko 130 zawodników z 22 klubów z całego kraju. Jak przyznaje trener kadry pływaków, Waldemar Madej, wygrali ci, co mieli wygrać.
- Zawodnicy pływający w kadrze potwierdzili, że są najlepsi. Dołączyło do nich sześcioro młodzików, którzy w Szczecinie zrobili minima, a to oznacza, że do Berlina pojedzie 19 naszych reprezentantów - cieszy się trener.
- Mamy jeszcze miesiąc, żeby przygotować się do najważniejszej imprezy tego roku - mistrzostw Europy w Berlinie. 12 czerwca wyjeżdżamy na zgrupowanie i będziemy szlifować formę - tłumaczy Grzegorz Polkowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, wielokrotny mistrz paraolimpijski.
Największe emocje budziła klasyfikacja generalna dyktowana liczbą punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w poszczególnych grupach sprawnościowych. Tu również obyło się bez niespodzianki.
W klasyfikacji generalnej ruchowej kobiet najlepsza była Paulina Woźniak (KSI Start Szczecin, 1777 pkt), na drugiej pozycji znalazła się Katarzyna Pawlik (Start Katowice, 1585 pkt), a na trzeciej - Oliwia Jabłońska (Start Wrocław, 1386 pkt).
Wśród panów w klasyfikacji generalnej ruchowej najwyżej uplasowali się Krzysztof Paterka (Start Poznań, 1431 pkt), Sebastian Matczak (Start Kalisz, 1426pkt) oraz Piotr Mejsner (KSI Start Szczecin, 1399 pkt).
W klasyfikacji generalnej wzrokowej najlepszy był Grzegorz Polkowski (IKS Warszawa, 1389 pkt). Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Ryszka (SOSW Kraków, 1171 pkt), na trzeciej zaś - Kamil Rzetelski (Start Wrocław, 1075 pkt).
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz