Orlen Polish Open: Kruszelnicki zagra o finał
Tylko jeden Polak zdołał się zakwalifikować do półfinału turnieju męskiego podczas trwającego w Płocku XVII turnieju międzynarodowego ITF2 Orlen Polish Open z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. Tenisistą tym jest oczywiście Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław). Kruszelnicki w ćwierćfinale pokonał Czecha Miroslava Brychtę 6:0, 6:2. Do finału turnieju pań nie udało się awansować Judycie Olszewskiej.
Olszewska walkę o finał przegrała z Rosjanką Ludmiłą Bubnową 3:6, 2:6. Niespodzianki nie było także w grze drugiej, w której rozstawiona z numerem pierwszym Christine Schoenn z Francji po pięknej grze pewnie pokonała Niemkę Biankę Osterer 6:3, 5:7, 6:3.
Rywalizację w głównym turnieju męskim zakończyli niestety zawodnicy gospodarza – Stowarzyszenia Integracyjnego Tenisa Ziemnego w Płocku. Piotr Jaroszewski stoczył ciężki i niestety przegrany bój z Hiszpanem Francesco Turem 5:7, 6:1, 0:6, a Kamil Fabisiak uległ Brytyjczykowi Gordonowi Reidowi 3:6, 1:6. W piątkowym półfinale Kruszelnicki zagra z Reidem, a Tur zmierzy się z Austriakiem Martinem Legnerem.
W czwartek mieliśmy pierwsze rozstrzygnięcie – zakończył się turniej deblistek. W spotkaniu finałowym Ludmiła Bubnowa (Rosja) i Christine Schoenn (Francja) bez żadnego kłopotu pokonały parę szwedzko-niemiecką, Anna Alenas - Bianca Osterer, 6:0, 6:2.
Ciekawe gry odbyły się w turnieju deblistów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Tadeusz Kruszelnicki (IKSON Lob Wrocław) i Gordon Reid (Wielka Brytania) bez żadnego problemu wygrali z duetem rosyjsko–czeskim, Leonid Schevchik - Miroslav Brychta, 6:0, 6:0. W drugim dniu po niezwykłych emocjach Francesco Tur (Hiszpania) - Steffen Sommerfeld pokonali 6:4, 6:4 płocczanina Piotra Jaroszewskiego występującego z Legnerem.
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz