Myslovitz pomaga niepełnosprawnym rugbistom
Popularny polski zespół Myslovitz wspiera zbiórkę funduszy na sportowy wózek do gry w rugby dla drużyny DRAGONS.
- Chcemy wesprzeć starania katowickiej drużyny rugby na wózkach DRAGONS w realizowaniu ich pasji. Jeśli już tu jesteś, dorzuć się do zbiórki na wózek dla naszych przyjaciół. Jeśli trafiłeś tu przypadkiem, zostań na chwilę, poznaj ich historię i bądź jej częścią, wspierając upór 8 chłopaków i jednej wspaniałej dziewczyny, którzy mimo niepełnosprawności nie rezygnują z marzeń - apelują na stronie Siepomaga.pl członkowie formacji Myslovitz.
Aby wspomóc ideę rehabilitacji poprzez sport i pasję zawodników DRAGONS, należy wpłacić zadeklarowaną kwotę za pomocą wirtualnej puszki na stronie Siepomaga.pl/r/Myslovitz. Na ten cel zespół przekazał także opatrzony autografami album "Sun Machine", który - wśród płyt innych wykonawców - można wylicytować na charytatywnej aukcji w serwisie Allegro.
Rugby na wózkach to jeden z najszybciej rozwijających się sportów dla osób z niepełnosprawnościami. To także jedyna dyscyplina zespołowa, którą mogą uprawiać osoby z porażeniem czterokończynowym (tetraplegią).
W Polsce działa kilkanaście drużyn rugby na wózkach. Jedną z nich jest katowicka grupa DRAGONS, która powstała dzięki staraniom Stowarzyszenia „Aktywne Życie” z Katowic i Integracyjnego Klubu Sportowego „Silesia” z Jaworzna.
Do gry w rugby na wózkach niezbędny jest specjalistyczny, drogi sprzęt. Przeciętna cena wózka używanego w tej dyscyplinie to 12 000 złotych. Mając na uwadze trudności z uzyskaniem takiej kwoty, zawodnicy DRAGONS samodzielnie konstruują swój sprzęt - dzięki ich wysiłkowi możliwe jest wykonanie profesjonalnego wózka za ok. 5 000 zł.
Zbiórkę na ten cel (zezwolenie MSWiA nr 185/2010) prowadzi Stowarzyszenie Aktywne
Życie, działające na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową
po urazach
kręgosłupa.
Więcej informacji o DRAGONS na stronie drużyny.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz