Już za rok Igrzyska!
Dokładnie 365 dni pozostało do otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Największe święto sportu osób z niepełnosprawnością rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 9 września 2012 roku. Tymczasem na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Daegu planowana jest szczególna promocja tego wydarzenia.
Na rok przed rozgrywkami sir Phil Craven, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, zapewnił, że Igrzyska w Londynie będą najlepszymi w historii. Przyjaciele i zwolennicy paraolimpijskiego sportu już w tej chwili robią wszystko, by jak najlepiej wypromować to wydarzenie.
W najbliższą sobotę, w przedostatni dzień Mistrzostw Świata w LA odbywających się w Korei Południowej, widzowie będą mieli okazję zobaczyć szczególną rywalizację. Na stadionie pojawią się bowiem Shelly Woods i Mickey Bushell, lekkoatleci z Wielkiej Brytanii, oboje będący medalistami Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. W biegu na 800 m wystartuje Shelly Woods (grupa T54), a w biegu na 400 m zobaczymy Micky’ego Bushella (grupa T53). Ich występ niewątpliwie odbije się szerokim echem w całym sportowym świecie.
- To niezwykle, że będę mogła wystartować na tym stadionie na rok przed Igrzyskami - przyznaje dzierżąca rekord świata w biegu na 1500 m Woods. - Przez chwilę, choć będzie to tylko bieg pokazowy, stanę się częścią Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata - podkreśla.
Jak zakładają plany organizatorów, na Igrzyska Paraolimpijskie do Londynu przyjedzie 4200 zawodników ze 150 krajów świata oraz rekordowa liczba przedstawicieli mediów. Najprawdopodobniej zostanie pobity pekiński rekord - 3,8 miliarda widzów.
Bilety będą w sprzedaży już od 9 września. Chętnych zapraszamy na stronę www.tickets.london2012.com.
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz