Warszawa: o pracy i relacjach. Spotkanie dla osób z SM
Fundacja NeuroPozytywni zaprasza osoby ze stwardnieniem rozsianym na spotkanie z ekspertami i ambasadorami kampanii Nie sam na SM. W NeuroPozytywnym Miejscu i w kameralnej atmosferze, będzie można porozmawiać o roli pracy w życiu człowieka w sytuacji choroby przewlekłej oraz budowaniu dobrych relacji z pracodawcą i kolegami w pracy. Spotkanie odbędzie się 13 marca br. (piątek) o godzinie 17:00 w Klubokawiarni Cafe PoWoli przy ulicy Smoczej 3 w Warszawie.
NeuroPozytywne Miejsce to przestrzeń stworzona z myślą o osobach ze stwardnieniem rozsianym (SM), gdzie w przyjaznej atmosferze można porozmawiać o problemach, niepokojach, podzielić własnymi doświadczeniami, a także uzyskać pozytywną energię do pokonywania codziennych wyzwań związanych z chorobą. Pomysłodawcą stworzenia miejsca jest Fundacja NeuroPozytywni wspierająca od lat osoby z SM i ich najbliższych. Organizacja jest partnerem merytorycznym trwającej obecnie kampanii edukacyjnej
„Nie sam na SM”.
W spotkaniu 13 marca br. osoby z SM będą mogły spotkać się z ekspertami kampanii, tj. Martą Niedźwiecką – psychologiem, Ulą Zając-Pałdyną – specjalistą ds. HR, prawnikiem oraz jej ambasadorami Magdą Michalik i Benem Guillou. Uczestnicy wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie „mówić czy nie mówić pracodawcy, kolegom w pracy o SM” oraz jakie są plusy i minusy podjętej decyzji. Jak aranżować rozmowę w miejscu pracy na temat choroby? Jakie ma prawa w miejscu pracy osoba z chorobą przewlekłą/z SM? Jak sobie radzić w pracy z trudnymi sytuacjami np. zmęczeniem, brakiem koncentracji?
Podczas spotkania ambasadorzy kampanii, Magda i Ben, podzielą się własnymi doświadczeniami w byciu aktywnymi zawodowo oraz budowaniu relacji w środowisku pracowniczym. Ich historie mogą być nie tylko inspiracją dla osób z SM w radzeniu sobie z codziennością, ale również pomóc w odpowiedzi na trudne i nurtujące pytania.
Organizatorzy, eksperci i ambasadorzy zapraszają do wspólnej dyskusji przy kawie, herbacie lub ciastku. Uczestnicy po spotkaniu będą mieli też możliwość osobistego porozmawiania i zadania pytań. Więcej informacji na temat wydarzenia na profilu FB.
Spotkanie w NeuroPozytywnym Miejscu jest jednym z działań podjętych w ramach kampanii edukacyjnej „Nie sam na SM”, której organizatorem jest Sanofi Genzyme. Tegoroczna, druga odsłona kampanii poświęcona jest aktywności zawodowej osób ze stwardnieniem rozsianym oraz sprawności poznawczej. Działania w ramach kampanii realizowane są we współpracy ze stowarzyszeniami pacjentów: Fundacją NeuroPozytywni, Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, Fundacją SM-Walcz o Siebie, Śląskim Stowarzyszeniem Chorych na SM SezaM oraz Pracodawcami RP.
Na potrzeby kampanii wspólnie zostaną opracowane praktyczne poradniki dla pracodawcy i pracownika, zorganizowane spotkania i warsztaty dla osób z SM oraz wywiady online z udziałem ekspertów, ambasadorów i partnerów kampanii. Komunikacja kampanii prowadzona jest na profilu „Nie sam na SM” na Facebooku, na którym znajdą się m.in. specjalnie przygotowane filmy oraz porady ekspertów. Dodatkowym źródłem informacji na temat SM jest strona kampanii.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz