MP żeglarzy niepełnosprawnych: faworyci znów na podium
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku już po raz siedemnasty było gospodarzem krajowych mistrzostw żeglarzy niepełnosprawnych. Zwycięzcami tegorocznych rozgrywek zostały załogi z Jastrzębia Zdroju (w kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo) oraz z Warszawy (żeglarze niesłyszący).
Zawody odbyły się w dniach 7-8 września br.; zorganizowała je Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Sportowcy ścigali się na Sasankach i podzieleni byli na dwie klasy: niepełnosprawnych ruchowo i niesłyszących.
Pierwszego dnia padał deszcz, przez większą część dnia bardzo intensywny, zdołano więc rozegrać tylko jeden wyścig. Drugiego dnia pogoda się poprawiła i uczestnicy wzięli udział aż w siedmiu wyścigach systemem przesiadkowym.
W kategorii żeglarzy niepełnosprawnych ruchowo, zgodnie z oczekiwaniami, zwyciężyła załoga wielokrotnych mistrzów Polski z Jastrzębia Zdroju, a kategorii żeglarzy niesłyszących - grupa Tomasza Gumińskiego z Warszawy, również mającego już na swoim koncie tytuły mistrza Polski.
Zawodnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i głównego sponsora mistrzostw - firmę Budimex SA. Medale i dyplomy wręczył Kamil Petynka, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału PFRON, który zaprosił zawodników na przyszłoroczne rozgrywki.
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Wyniki:
żeglarze niepełnosprawni ruchowo
1. Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Eugeniusz Rakowicz (8
pkt)
2. Waldemar Woźniak, Joanna Sutnik, Agnieszka Mendelska (14
pkt)
3. Mariusz Kołoda, Agnieszka Smolarska, Wiktor Kwiatkowski (25
pkt)
żeglarze niesłyszący
1. Tomasz Gumiński, Karolina Osajda, Damian Białoszewski
(11 pkt)
2. Zbigniew Gumiński, Anna Olak, Ryszard Borsuk (14 pkt)
3. Joanna Urbańska, Lidia Brzozowska, Adam Sulmicki (20
pkt)
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz