Warmińsko-mazurskie: przedstawiono dobre praktyki w zakresie aktywizacji
W dniach 21-23 września w Dadaju (koło Olsztyna) odbyła się konferencja pn. „Zintegrowani Niepełnosprawni 2011” zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (W-MSON). Podczas trzydniowego spotkania przedstawiono dobre praktyki, projekty w zakresie aktywizacji osób niepełnosprawnych i współpracy z administracją publiczną oraz aktualne możliwości, z których mogą skorzystać organizacje, by pozyskać środki na realizację przedsięwzięć.
W wydarzeniu uczestniczyło 70 przedstawicieli organizacji pozarządowych zrzeszonych w W-MSON. Do udziału zaproszono także pracowników, działaczy, wolontariuszy oraz przedstawicieli administracji i organizacji z innych regionów.
Przewodniczący Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych Andrzej Szałach zaprezentował ważne informacje związane z polską drogą do ratyfikacji Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych . Podczas spotkania poruszono również tematykę rad pożytku publicznego w województwie warmińsko-mazurskim. Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie Wiesława Przybysz przedstawiła prezentację nt. aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych w województwie warmińsko-mazurskim z wykorzystaniem środków EFS.
W drugim dniu przeprowadzono debatę dotyczącą aktualnej sytuacji osób z niepełnosprawnością. Powołano trzy zespoły: pierwszy zajmował się kwestią debat powiatowych, drugi wypracowywał stanowiska w aktualnych sprawach organizacji zrzeszonych w sieci, zaś trzeci uczestniczył w doradztwie z pisania projektów.
Jak zapewnia organizator, dzięki nabytym w ten sposób doświadczeniom podjęte zostaną działania mające na celu polepszenie sytuacji osób niepełnosprawnych oraz organizacji działających na ich rzecz.
W ramach projektu zaplanowano kolejne spotkania, podczas których wypracowane zostaną standardy działania sieci oraz strategia rozwoju W-MSON. Więcej informacji na stronie: www.zintegrowani.eu.
Projekt „Zintegrowani Niepełnosprawni – rozwój sieci organizacji W-MSON” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz