Ruszyły zapisy do "Biegu Niepodległości"
Już za trzy tygodnie, 11 listopada br., wystartuje XXIII Bieg Niepodległości. W imprezie - poza biegaczami - mogą wziąć udział osoby na wózkach inwalidzkich, chodzące z kijkami do nordic walking oraz piesi i rolkarze.
Tegoroczna edycja wydarzenia zostanie poświęcona wolności, czego symbolicznym wyrazem jest towarzyszące mu hasło: „XXIII Bieg Niepodległości - łączy ludzi wolnych”. Twarzą imprezy jest Jan Mela, podróżnik i założyciel Fundacji "Poza Horyzonty".
Dla biegaczy, zawodników na wózkach i rolkach, podobnie jak przed rokiem, bieg odbędzie się na atestowanej trasie o długości 10 km. Dla zawodników nordic walking dystans wyniesie ok. 6,5 km. Start i meta zostaną zorganizowane w okolicy skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki.
Aby znaleźć się na liście startowej, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.wosir.waw.pl lub zapisać się osobiście w biurze Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mieszczącego się przy ul. Rozbrat 26. Rejestracja możliwa jest do 5 listopada br. Tegoroczny limit to 7500 pakietów startowych.
Za każdą osobę, która weźmie udział w Biegu Niepodległości, firma Amway Polska - partner wydarzenia - przekaże 2 zł z na rzecz Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Ponadto pierwsze 5 tysięcy osób, które odbiorą pakiet startowy, otrzyma album "Twarze Ludzi Wolnych", prezentujący zdjęcia osób symbolizujących wolność: m.in. Krzysztofa Grabowskiego, Adama Michnika, Marka Dyjaka, blogera Kominka, Janiny Ochojskiej oraz Roberta Brylewskiego. Autorem fotografii jest Wojtek Grzędziński, laureat nagrody World Press Photo, obecnie fotograf prezydencki.
Celem wydania albumu była nie tylko prezentacja zdjęć ludzi, dla których wolność ma szczególne znaczenie, ale także próba określenia, co przez to pojęcie rozumieją ludzie o różnym doświadczeniu życiowym, zawodowym i wieku.
Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Niepodległości można znaleźć na stronach: www.zabiegajopamiec.waw.pl i www.wosir.waw.pl. Partnerem strategicznym imprezy jest PKO Bank Polski, zaś jej sponsorami - firmy Asics i Garmin. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Muzeum Piłsudskiego i Muzeum Niepodległości.
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz