Integracyjna Spartakiada, czyli sport na wesoło
Ponad sto osób wzięło udział w kaliskiej Integracyjnej Spartakiadzie Sportowej. Sport był okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim do wspólnego spotkania, dobrej zabawy i integracji.
Promowanie aktywnego spędzania czasu oraz działania na rzecz osób z niepełnosprawnością Wielkopolski Związek Kolarski ma w swoim statucie. Inspiracją dla zorganizowanej w Kaliszu imprezy była podobna spartakiada, tyle że odbywająca się w maju w Przygodzicach. Zresztą Związek jest jednym z jej współorganizatorów.
- Stwierdziliśmy, że to świetna impreza i warto zorganizować ją również na hali lekkoatletycznej jesienią - wyjaśnia Dorota Walaszek, członek zarządu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. - Widzieliśmy, jakie to ważne dla uczestników, jak się cieszą, że mogą się spotkać. My połączyliśmy te spotkania z dobrą zabawą.
Dobrą zabawą w sport, bo na spartakiadzie każdy mógł się sprawdzić w wielu konkurencjach. Uczestnicy, którzy przybyli z 12 ośrodków z trzech województw: łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, mogli rywalizować w biegach, skoku w dal, rzutach do kosza, strzałach do bramki i w torze przeszkód. Była to świetna okazja, by aktywnie wypocząć i po raz kolejny pokazać, że niepełnosprawność fizyczna bądź intelektualna nie przeszkadza w czerpaniu satysfakcji z uprawiania sportu.
- Wszyscy byli bardzo zadowoleni - dodaje Walaszek. - Zapewniliśmy uczestnikom świetne warunki, otwarcie było bardzo uroczyste, wszyscy otrzymali dyplomy i puchary. Opinie zarówno uczestników, jak i opiekunów były bardzo pozytywne, dlatego będziemy składać kolejny wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki i postaramy się o dotację na przyszły rok.
Artykuł powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz