„Winda do Pracy” – staże dla uczestników projektu
23 lutego 2006 w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów z okazji ukończenia cyklu szkoleniowego dla uczestników programu „Winda do Pracy”. 17 uczestników projektu, którzy pomyślnie przeszli etap szkoleniowy, od marca rozpocznie staże pracy u wybranych pracodawców, których zgłosiło się aż 12.
Na spotkaniu, oprócz samych beneficjentów, byli obecni także przedstawiciele Partnerstwa na rzecz Rozwoju, którzy realizują ten program. Na spotkanie zostali również zaproszeni przedstawiciele innych Partnerstw na rzecz Rozwoju, realizujący podobny projekt w Szczecinie w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Equal. Dodatkowo byli obecni przedstawiciele powiatowych urzędów pracy, pracodawcy oraz lokalne media. Wśród zaproszonych gości była młodzież niepełnosprawna ruchowo z Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, która również uczestniczy w programie „Winda do Pracy”.
Podczas oficjalnej części spotkania wszystkim uczestnikom szkoleń zostały wręczone dyplomy. Wyposażeni w wiedzę, pewność siebie oraz chęć do pracy podopieczni projektu są gotowi spróbować swoich sił na otwartym rynku pracy.
Kolejny etap, jaki teraz czeka uczestników, to staże pracy, a dla niektórych praca. Dla części uczestników programu Winda do pracy będzie to pierwsze zetknięcie z pracą. Jeżeli uda im się przejść okres pięciomiesięcznych staży pomyślnie, mogą liczyć na zatrudnienie. Beneficjenci będą odbywać praktyki w firmach, zgodnie z ich predyspozycjami zawodowymi – w banku, firmie informatycznej, brokerskiej, w bibliotece czy w przychodni rodzinnej.
W ciągu tego okresu wciąż mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony Partnerstwa w zakresie rehabilitacji, usług asystenta osobistego, usług transportowych czy serwisu komputerowego, a także wsparcia psychologicznego. Mogą również uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego. Po odbytych stażach podopieczni programu mają podjąć już normalne zatrudnienie, w czym będą ich wspierać organizatorzy.
Wszelkie informacje o projekcie można uzyskać w Biurze
Partnerstwa na rzecz Rozwoju „Winda do Pracy”,
Adres: ul. Wojska Polskiego 69, Szczecin
Tel.: 091 423 31 93;
e-mail: equal@miesnie.szczecin.pl
www.windadopracy.pl
Autor: Rafał Jenne, Adam Surgał
Zdjęcia: Mateusz Radziszewski
Źródło: inf. własna
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- W 2025 roku nowe kryteria dochodowe w pomocy społecznej
- Rehabilitacja lecznicza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. O czym warto wiedzieć
- Czego szukają pod choinką paralimpijczycy?
- Gorąca zupa, odzież na zmianę – każdego dnia pomoc w „autobusie SOS”
- Bożenna Hołownia: Chcemy ograniczyć sytuacje, gdy ktoś zostaje pozbawiony prawa do samodzielnego podejmowania decyzji
Dodaj komentarz