Fundacja Avalon szkoli z cross treningu w Giżycku!
Miejsce treningowe dostępne dla osób z niepełnosprawnościami pojawi się również w województwie warmińsko-mazurskim. To za sprawą zaplanowanego od 16 do 18 października kursu prowadzenia treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami, realizowanego przez Fundację Avalon. Dedykowane kadrze ośrodków sportowych, wolontariuszom oraz opiekunom osób z niepełnosprawnościami szkolenie poprowadzi Krzysztof Stern – wykwalifikowany trener i sportowiec z niepełnosprawnością. Szkolenie realizowane jest w ramach dofinansowanego przez PFRON projektu „Aktywni z Avalon”.
Cross trening dla osób z niepełnosprawnościami
Crossfit mogą trenować wszyscy, niezależnie od płci czy wieku, a dzięki przeszkoleniu kadry również osoby z niepełnosprawnościami. Jest to uniwersalny trening siłowo-wytrzymałościowy, który pomaga wyrobić kondycję i wzmocnić tkankę mięśniową. Z kilku ćwiczeń tworzone są obwody, które należy powtórzyć w określonym czasie.
- Duża liczba powtórzeń i wykorzystanie ciężaru własnego ciała sprzyjają osiągnieciu nie tylko szybkich, ale też trwałych efektów oraz poprawę kondycji i wydolności, a to jest bardzo potrzebne dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Krzysztof Stern, sportowiec prowadzący szkolenia crossfit.
Trzydniowe szkolenie zostało podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, dzięki czemu uczestnicy, którzy zakończą kurs będą mieli kompleksową wiedzę na temat prowadzenia cross treningu i pomocy uczestnikom z niepełnosprawnością w czasie zajęć.
Giżycko na mapie sportowej dostępności
Celem projektu „Aktywni z Avalon” w ramach którego zorganizowano kurs w Giżycku jest przeszkolenie kadry w zakresie z sitwake’a, crossfitu i gokartów w wybranych województwach w Polsce oraz rozwój sportów ekstremalnych i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami.
Efektem projektu będzie mapa miejsc, w których osoby z niepełnosprawnościami będą̨ mogły skorzystać z dostosowanej dla nich infrastruktury sportowej oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia personelu. Ośrodek w Giżycku będzie jednym z 16 punktów, które pojawią się na mapie. Dzięki szkoleniom zwiększy się dostępność dyscyplin sportowych dla OzN na terenie niemal całej Polski.
Projekt „Aktywni z Avalon” realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków PFRON.
Zachęcamy do obejrzenia relacji ze szkoleń w mediach społecznościowych Avalon Extreme.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Spotkanie z redakcją i pisarką o 17.00 w Międzypokoleniowej
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
Dodaj komentarz